Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi okozhatja a magasabb...

Arn1 kérdése:

Mi okozhatja a magasabb olajfogyasztást?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 99-es évjáratú Daewoo Nubirám. Azt tudom, hogy ezekben a kocsiban opel motor van, 16 szelepes, csipegeti az olajat. A hengerfej tömítésem egyszer megadta magát, akkor megcsináltuk, és mivel volt egy kisebb olajfogyasztása (gyári adat ha jól emlékszem 0,2l/1000km, nekem pedig 0,5l/1000km volt) ezért kapott új szelepszár szimmeringeket. Az olajfogyasztás viszont nem csökkent, hanem a duplájára nőtt. A napokban 100as benzint tankoltam, azzal mentem durván 100km-t,tankolás előtt egy 200-300km-el pedig a motor olajat is maxra töltöttem. A mai napon megnéztem az olajszintet, és hát közel volt a minimumhoz. Most, hogy megint nőtt az olajfogyasztás köze lehet a 100as benzinnek? A motor alja száraz, kékes füstöt nem ereget. Mi lehet a probléma? Meg lehet ezt állítani, vagy csökkenteni? Tudom, ezt így látatlanban nehéz megoldani, csak kíváncsi vagyok, hogy valakinek volt-e már hasonló gondja. Köszönöm előre is a válaszokat!

márc. 4. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez így érdekes.
márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dugattyúgyűrűk le vannak tapadva, nem látják el a feladatukat, bejut mellettük az égéstérbe az olaj. Ez általában a nem eléggé gyakori olajcsere miatt szokott lenni. Ezt úgy tudod tesztelni, hogy leveszed az olajbetöltő sapkát és úgy beindítod. Ha fröcsög kifele onnan az olaj, akkor dugattyúgyűrű hiba. Motorfelújítás kell vagy töltögeted rá az olajat és ha tönkremegy akkor motorcsere vagy bontó. Amúgy ha égeti az olajat, akkor vagy a katalizátor megfogja, ezért nem füstöl, vagy csak nem látod a füstöt, mert csak menetközben füstöl. Értelemszerűen egyszer csak a katalizátor is el fog így dugulni, ami ugyancsak nem olcsó. Ezért mondják hogy tartsuk be az olajcsere periódusokat, de ilyenkor már késő.
márc. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából mindig időben volt olaj cserélve benne, vagy 10.000km után, vagy évente. Ugyanis volt, hogy nem ment 10.000km-t egy év alatt, ezért nyáron cserélve volt.
márc. 4. 11:49
 4/8 krwkco ***** válasza:
51%

"kapott új szelepszár szimmeringeket. Az olajfogyasztás viszont nem csökkent, hanem a duplájára nőtt."

Jó szimmeringek lettek berakva? Van motor, ahol a kipufogó és szívó szimmering különböző.

"200-300km-el pedig a motor olajat is maxra töltöttem. A mai napon megnéztem az olajszintet, és hát közel volt a minimumhoz."

Ha sokat mész városban vagy rövid utakon, akkor egy hosszabb autópályás terhelésnél a szokásosnál jobban csökkenhet az olajszint. Mert kipárolog belőle a víz és a benzin. Esetleg nem erről volt szó?

A 100-as benzinnek legfeljebb úgy lehet hatása az olajfogyasztásra, ha több benne az adalék és feloldja a gyűrűk tájékán a kokszot. De ez nem valószínű.

márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 Akkor elrontották a szelepszár szimeringet vagy gyárilag gyenge benne a gyűrű és eltört. Ha gyári előírásoknak megfelelő olaj megfelelő időközönként cserélve van, akkor nem kéne baja legyen csak ha gyárilag szar.
márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó szimmeringek vannak benne igen! Bár nem tudom, hogy a mai alkatrészek mennyire megbízhatóak.


Az autó pedig folyamatos napi használatban van, annyira sokat nem megyek vele, de minimum napi 50-60km. És nem megyek pályán


De semmilyen hangja nincs az autónak, ugyan olyan szépen indul, és gyönyörű hangja van. Na de végülis már mindegy, elviszem egy szerelőhöz, nézzék át és majdesz valami. Köszönöm szépen a válaszokat!

márc. 4. 15:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha lehuzod a szivosort, a szelepszarakon latszik hogy ott jut-e be az olaj az egesterbe, vagy sem.

Meg esetleg egy PCV szelepellenorzest lehetne vegezni, ha leveszed az olajbeonto sapkat es odateszed a kezed, enyhe vakuumot kell erezned. Viszont ha akkora a vakuum, hogy alig birod kezzel lehuzni a sapkat, lehet hogy meg is van a gond. Sok olajat fel tud ott csipegetni ha at van szakadva a szelep. Foleg alacsony fordulaton, varosban. Egyebkent ennek is van nyoma a szivosorban.

márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A szelepellenőrzés megvolt. Levettem a sapkát, simán lejött, éreztem is a kis vákuumot, az olajat pedig nem köpködte kifelé. Utána fogok járni, bár már sokáig nem tervezem megtartani a az autót. Köszönöm szépen a válaszokat.
márc. 6. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!