Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.5 TSi motornál, ha 27...

1.5 TSi motornál, ha 27 ekm-nél volt az első olajcsere az nagy baj?

Figyelt kérdés
Vettem egy Skoda Octavia IV, 1.5 TSi-t. Szervizkönyve lekövethető volt, de sajnos ott majdnem betartották a 30 ekm-enkénti olajcserét. A második olajcsere már 19 ekm-nél, tehát 46 ekm volt benne. Most van benne 50 ekm. Van nagy esély arra, hogy máris szétcseszték a motorját? Szerintem lelke az 1.5 TSi motornak, hogy 1-1,5 évente vagy 10-15 ekm-enként cserélve legyen benne az olaj
márc. 5. 09:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ezt úgy szokták, hogy 30 ezernél a márkaszervizben, 10, 20 ezernél(vagy 15 ezernél) otthon vagy sima szerelőnél. Persze ez nem garantálja, hogy így is tettek, hisz nincs róla bizonyíték. Általában egy használt autónál nincs is szervizkönyv, szóval még ezt sem tudod, amit most tudsz. Nézd meg milyen állapotú a kocsi, simán lehet attól még jó. Csak autópályán használva, lehet hogy kibírta 30 ezres periódussal is.
márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
34%
Igen. Kezd el intézni a személyi kölcsönt.
márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Szolovjov ***** válasza:
68%
#5 Aztán nézz már utána hány motor kotlott meg a 30 ezres cseréktől. A mérnökök határozzák meg. Ja a zöld lobbi nyomására. 10 ezrenként le kell górni a p*csába. Utána feltölteni olcsó olajjal, menni vele vagy 200 km-t, azt is leengedni. Ez a motormosás rész. Utána mehet bele a minőségi olaj. Így csodálatosan tiszta lesz a motor belseje is.
márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
27ekm egy év alatt volt , mert akkor az pálya ami nem öli úgy az olajat
márc. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én mindig minden autóban, amivel hosszútávra tervezek 10 és 15ezer között cserélem, független attól, hogy szívó,turbós,benzin ,dízel, a flottás autó is addig jó a longlifefal ameddig az első gazdájánál van, aztán a 2./3. tulaj élete lesz tőle pokol. Általában pont az ilyen flottás csodák szokták bedobni legelőször a kulcsot a használtautók közül. Én eddig kettő flottásat mentem el vételi szándékkal megnézni, persze mindkettő longlifeos volt, sokkal rosszabb hangjuk volt 150 és 160 ezer km-rel mint amit végül magánkézből vettem 200ezerrel.
márc. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A 30 ezres periódus arra van kitalálva, hogy a garanciaideig (a legtöbb gyártónál 100E vagy 200E km) kibírja.
márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Így van, nem érdekük hogy sokáig probléma mentesen használd.
márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt egyszer megcsinálták, azzal nem nyírták ki a motort. De te majd figyelj arra, hogy 10-15 ekm-ként vagy legkésőbb 1,5 év után cseréld le. Ha 3000 km-ert futott inkább akkor is. Azzal biztos nem ártasz.
márc. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!