Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megoldható-e motoros szivargyú...

Megoldható-e motoros szivargyújtó, ami csak gyújtásra használható, hogy egy kapcsolóval át lehessen hidalni a gyújtást?

Figyelt kérdés
a szivargyújtós töltőm akku feszt is ír, de csak ha ráadom a gyújtást, az meg már "terhelt" mivel akkor világít a fényszóró stb is., illetve van amikor úgy szeretném tölteni a telefonom, hogy ezért nem akarom még gyújtással is meríteni az akkut. Ezért lenne jó, ha időnként át tudnám hidalni a gyújtáskapcsolót.

márc. 9. 12:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Én tettem egy külön vezetékre egy aljzatot és azon mindíg van áram.

Az akkutól húztam és biztosítékra tettem.

márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ertesz hozza, talalsz olyan pontot ahol mindig van 12V. Ide kotod a szivargyujtot, persze biztositekkel. Riziko, hogy rajta felejtesz valamit es leszopja az akksit.

De most jut eszembe, kaphato beepitheto USB aljzat, 12V-ra kotod es ott az USB toltolyuk.

márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krwkco ***** válasza:
Vannak olyan autótípusok, ahol egy biztosíték átrakásával a szivargyujtó nem kapcsolódik le a gyujtás levételekor.
márc. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:
Ja bocs, látom hogy motorról van szó. Ott nem valószínű, hogy biztosíték átrakással meg lehetne oldani.
márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az aljzatot legjobb ha direktre kötöd az akkura és ellátod biztosítékkal. Mondták hogy elég ha keresel egy kábelt amint megvan az állandó 12 volt csak azzal lehet olyan probléma hogy nem biztos hogy az a vezeték elbírna mondjuk 10 ampert ami egy telefontöltésre nem szükséges, de ha esetleg egy combosabb fogyasztót akarsz használni akkor lehetnek gondok kábel elégés például. Szóval legjobb direktbe akkura kötni, biztosítékot tegyél közel az aljzathoz és akkor megvan direktbe az egész. De azért érdemes lenne még egy kapcsolót beiktatni hogy lekapcsolható legyen hogy véletlen se szívja le semmi az akkudat.
márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5. Biztosítékot pont nem az aljzathoz közel kell tenni hanem ahonnan indítod, kezded.

Mert mivan ha félméter után dörzsölődik ki a vezeték és letestel?

Ha az akkutól vezeti akkor oda rögtön egy lengő biztosítékot kell tenni , így tökéletes.

márc. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!