Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kapuban áltam meg a kocsival...

Bourn kérdése:

Kapuban áltam meg a kocsival de nem takarta el a kocsibejárot kb 30 percig áltam ott visszaérve egy cetli volt a szélvédön hogy ilyen meg olyan paragrafusok szerint tilos helyen állok feljelentés megtörtént. ? Se pecsét se hivatali cím se rendszám.

Figyelt kérdés

márc. 9. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Ha kapu előtt parkoltál akkor bizony jöhet a csekk.
márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Itt senkinek a leghalványabb dunsztja nincs arról, hol álltál meg.

Nyilván az ott élő másképpen látta a kapu takarását.


Akkor jöjjön a várva várt jogszabályerdő:


Várakozás

(2) Tilos várakozni [a 40. § (5) bekezdésében említetteken túlmenően]:

c) * ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást vagy az onnan történő kihajtást – az ingatlannal rendelkezni jogosult hozzájárulása nélkül – akadályozza;


[link]


Akadályozás: ha valaki a közlekedés más résztvevőjét annak szándéka szerinti menetében, mozgásában, továbbjutásában gátolja, hátráltatja, a célzottól eltérő közlekedési magatartásra (pl. fékezésre vagy irányváltoztatásra) kényszeríti.

(Kresz magyarázat, A jogszabályok Legfőbb Ügyészség által jóváhagyott Értelmezése)

márc. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A kocsibejárot szabadon hagyva de a kert kapu előtt. Mekkora összegre számíthatok?
márc. 9. 22:15
 4/9 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy se rendszám,pecsét és milyen hivatal vagy rendészeti szerv hagyta ott a cetlit
márc. 9. 22:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Azért, mert nem az hagyta ott, hanem a kapu tulaja valószínűleg.
márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még nem jártam így.Nem tudom hogy működnek ezek a dolgok. Akkor is jöhet a csekk?
márc. 9. 22:35
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű az ingatlan tulajdonosa önkéntesrendőrködött csak. Nem lesz belőle semmi, máskor meg parkolj normálisan aztán kész.
márc. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
márc. 9. 23:18
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Régen a tulajdonost is bírságolhatták, ha elálta saját kapuját.

A jelenleg érvényes szabály miatt viszont csak akkor, ha tulajdonostól lanasz érkezik.

márc. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!