Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért van az, hogy ami füstölő...

Miért van az, hogy ami füstölős autókat látok az utakon az mind Opel?

Figyelt kérdés
Úgy füstölnek, mint egy gyárkémény, ha dízel akkor feketén, ha benzines akkor kéken... A másik kérdés, hogy így hogy kaphattak műszakit, ha egyáltalán van rajtuk...
márc. 11. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak azokat figyeled, miközben tele vannak az utak pl megpiszkált, kormoló VW TDI-kell is.

De hétvégén egy Peugeot Partner ment előtte, mint ami kigyulladt

márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
mifelénk a foswágen/audi és pezsó a koromszörny
márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Mert az Opel a leggyakoribb autó Magyarországon.
márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
DPF regenerálás beindult. Benzinesnél laza illesztésű a motor.
márc. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én ezt még nem vettem észre. Két dízel Opelem is van, két véglet: Az egyik öreg 19 éves közel 400.000 km-rel bontatlan motorral turbóval. Nem füstöl. Ha lepadlózom és kihúzatom 5000-ig a fordulatot, akkor éjszaka a mögöttem lévő autó fényszórójának a fényében látok némi maszatolást, de ennyi. Fényes nappal nincs mögötte fekete füstfelhő, mint amiről írsz. Egy gyárilag DPF nélküli Euro4-es dízelnél szerintem ez normálisnak tekinthető.

A másik még csak 6 éves, 50e km-rel, Euro6-os. Soha nem láttam még füstölni. Múlt hónapban vizsgázott a helyi közlekedési felügyelet vizsgaállomásán. A füstölésmérésen is minden rendben volt.

A többiről nem tudok nyilatkozni. De én még nem vettem észre a megfigyelésedet. Öreg lerúgott, elhanyagolt VW-eket, Volvókat, Fordokat, stb. én ugyanúgy látok füstölni.

márc. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szelektív látásnak nevezik.
márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van, ma egy dízel volkswagen füstölt nagyon kéken, és nem feketén ahogy szoktak. Meg egy másik autó fehéren. Hogy engedhetnek ilyen autókat az utakra?
márc. 14. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!