Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért gyúl ki az olajlámpa...

Miért gyúl ki az olajlámpa bizonyos km/óra felett?

Figyelt kérdés

Opel vectra 1.9 cdti


Ha városban közlekedek, nem ég a lámpa, viszont városon kívül 80 km/h felett hirtelen kigyúl, a kormány felől fújja a meleget nagyon, pedig fűtés nincs bekapcsolva és így is marad, míg meg nem állok. Majd ha megállok, és később indulok, újból nem ég már... És nem fúj meleget közvetlen indulás után

Mi lehet ez? Olajhiány? 1 hónapja volt olajcserén, a szerelő átnézett mindent.



márc. 9. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az olajszintet te magad is le tudod ellenőrizni.

Vidd el szerelőhöz, mert több probléma is lehet vele.

márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű az a baj hogy nem megfelelő az olajnyomás tehát a pumpa nem dolgozik rendesen, vagy meghibásodott az olajnyomás érzékelő. Vidd a szerelődhöz hogy nézze meg mi a probléma. Én gyanítom azt hogy elektromos hiba is lehet ami fals jelzést ad főleg ha elkezd meleget fújni annak ellenére hogy nincs felkapcsolva a fűtés. Ha digit klímás az autód ha jól tudom ennél már az van akkor lehetséges hogy a canbus rendszer kezd el szívatni téged, mert ezekben már ha jól tudom van olyan, és hajlamosak meghibásodni.
márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Olajnyomást jelzi az a lámpa. Ha nincs megfelelő olajnyomás nem ildomos közlekedni az autóval. Ha szerencséd van akkor csak valami villamossági gond lesz és ez egy fals jelzés, ha nincs akkor már lehet kukáztad is a motorját a kocsinak.
márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
drága lesz
márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!