Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A forgalmiban a műszaki...

A forgalmiban a műszaki vizsga érvényessége hogy értendő?

Figyelt kérdés
Vettem egy kocsit abban a tudatban, hogy a műszaki lejárt. Azt hittem, a vizsga dátumok a lejáratra vonatkoznak a forgalmiban. Akartam műszakiztatni és azt mondták, még 2 hónapig érvényes (2023 májusi az utolsó dátum, én azt hittem, az a lejárat). A kormányablakban egy szóval nem mondták, hogy érvényes lenne és nem is helyezték forgalomba a kocsit átíráskor. Most akkor hogy van ez? Első autó vásárlásom, így most elbizonytalanodtam.

márc. 12. 13:59
1 2
 1/13 krwkco ***** válasza:

Vagy a kormányablakban olvasták félre a számot vagy Te. 2023 május az lejárt. 2024 május az még két hónap.

A harmadik lehetőség, hogy egy éve volt a vizsga és rosszul töltötték ki a forgalmit. Nem 2024-et, hanem tévesen 2023-at írtak érvényességnek a forgalmiba.

márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ez a dátum van a forgalmiban: 2023.05.23. , tegnap mondták a műszakin, hogy még két hónapig érvényes, ráérek. Én úgy meglepődtem, hogy kérdrzni is elfelejtettem. Lehet, hogy az ember benézte, hogy már nem 2023 van? A lényeg, hogy a dátum a lejárat akkor ahogy eredetileg gondoltam.
márc. 12. 14:16
 3/13 A kérdező kommentje:

Feltölteném, de nem engedi :(

Úhy van, hogy azonosító számok, alatta 2021.05.23., megint valami azonosító, alatta 2023.05.23.

márc. 12. 14:18
 4/13 krwkco ***** válasza:
Az azonosító számok a vizsgahelyet jelölik. Alatta van az érvényesség. Úgyhogy az utolsó két érvényesség: 2021.05.23. és 2023.05.23. Sajnos ez már lejárt.
márc. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor a műszakin nézték be, mehetek vissza 🥴
márc. 12. 15:04
 6/13 anonim ***** válasza:

Papíron lejárt mert a két dátum közt megvan a 2 év amire adni szokták az érvényes műszakit. Tehát két lehetőség van, vagy a vizsgaállomáson rohadtul nincsenek képben hogy milyen évet írunk, vagy a rendszerben el lett írva a dátum és 2024 az érvényessége a rendszer szerint és ezt is nézik még a rendőrök is még akkor is lecsekkolják ha a kezükbe adod és látják hogy mivan, és ha a rendszerben azt látják hogy érvényes akkor annyit mondanak hogy menj az okmányirodába és kérj másik forgalmit hogy javítsák ki mert tévesen van beírva.


Előéletéről mit tudsz az autóról? Mert ha 2021 ben járt le valójában akkor nem lehetséges hogy 2024 ig legyen érvényes a műszaki, ha csak nem az van hogy 1 évig állt az autó, és annyival később lett leműszakiztatva, vagy idő előtt ha valamit módosítottak rajta ami előírja az új műszaki vizsgát pl.: rácsaptak egy vonóhorgot. Ha van ügyfélkapud kérdezd le az a tuti, ha nincs okmányirodába kérdeztesd le mi a helyzet az autóval. Ha mondják hogy márpedig lejárt akkor visszamész a vizsgaállomásra és megmondod hogy benézték a dátumot mert le van járva, ha meg erősködnek hogy nincs elmész másik helyre.

márc. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Első tulajos, régi, de vigyáztak rá, lecsekkoktam és igen, az utolsó egy évben nem használták, ki lett vonva a forgalomból. Így stimmel, hogy 2021ben volt vizsgáztatva, ami tavaly lejárt. Szóval nem értem, mit beszéltek a műszakin.
márc. 12. 15:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért egy dátumot elolvasni és értelmezni, nem olyan nagy kunszt!

Sokkal értelmesebb lett vona a vásárlás előtt tisztázni.


Szóval vettél egy autót, aztán elindultál kérdezősködni?

Mókás egy fazon lehetsz.

márc. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Úgy vettem a kocsit, hogy le van járva a műszaki és ki van vonva a forgalomból. Elvittem műszakizatni, ahol azt mondta az ember mikor megnézte a forgalmit, hogy minek jöttem ileen hamar, májusig még érvényes a műszaki, ezért bizonytalanodtam el.
márc. 15. 01:07
 10/13 anonim ***** válasza:

#9.

Gyakran vizsgáztatok, még sosem tették szóvá, hogy miért vittem korábban.

Legutóbbi ügyfelem pl. külföldre készült és tudta hogy a vizsga lejártakor nem lesz itthon.

/különben a vizsgabiztos az aknában nem papírokat nézeget, hanem a műszaki állapotot ellenőrzi/

márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!