Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak ha túltöltöttem...

Mit csináljak ha túltöltöttem a motorolajat?

Figyelt kérdés
2004-es Seat Toledo 1.6-mat feltöltöttem olajal, nem cseréltem, csak rá kellett tölteni. kb.2-3dl-t nyomtam bele, viszont a nívópálca alapján kb 2-4mm-el túltöltöttem (meleg volt még a motor, tehát nem folyhatott vissza mind a teknőbe, így lehet, hogy ez a szám nagyokk) . Az olajsapkára rá van írva, hogy nem szabad túltölteni, mert károsíthatja a katalizátort. Ennyivel még szabad-e használni, vagy próbáljam valahogy leengedni? Gondoltam, hogy egy csővel leszívok belőle egy kicsit, nem tudom ez működne-e, illetve talán alámászni és ott leengedni, csak bakom nincs, a hidraulikus emelőmbe meg nem bízok, félek, hogy rámesik. Mi a teendő?

márc. 12. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, jól van az úgy majd "megeszi". 1-2 el túltöltéstől nem lesz baja, használd nyugodtan. Ha rádesik a verda az kicsit cinkesebb!


Story: Bácsi gondolta, hogy majd olajat cserél, vett a Tescóban 4 litert az egyik szimpatikus olajból, majd úgy ahogy van bele öntötte. 🤣 Fojt orrán száján az olaj, mikor bejött, hogy azóta valmi nem jó (de él az öreg).

1-2 dl-től semmi nem lesz, nem árt neki.

márc. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj semmit, erősen túlaggódod. Pláne, ha csak rátöltöttél...annak már amúgy is mindegy.

az olajsapkára sokmindent rá lehet írni.

sokan túltöltjük, nem lesz, és nincs is probléma.

az autók motorjait hülyebiztosra(bocs, nem rólad van szó)tervezik, gyártják. A több millió Toledó a világ minden táján fut,nem hiszem, hogy Afrikában minden Toledós tudja, mennyi olaja van, és az hány éve van benne. A katalizátorról nem is tudnak.

szóval nyugi, járj vele, és élvezd az autózás örömét

márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ
márc. 12. 15:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami nem kerek. Ha csak rátöltöttél 2-3 decit és most a max fölött van, akkor rá sem kellett volna tölteni, mert már így is a max közelében volt.

A min-max között 1 liter van kb.

Ha alacsony volt a szint és rátöltöttél 2-3 decit, akkor meg nem lehet a max fölött ennyitől. Gyanús, hogy rosszul méred a szintet. Egyenes talajon kel, letörlöd a nívópálcát, visszadugod és úgy nézed meg.

márc. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Belefér. Úgyis megzabálja majd.
márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha rá kell tölteni, akkor valószínűleg meg is eszi majd, legalább később kell majd megint rátölteni. Annyitől nem lesz baja.
márc. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Motorfüggő, van amelyik 3-4 deci túltöltéssel már simán kinyomja az olajat a vezérműtengely szimeringnél. Fél literes túltöltésnél a főtengely szimeringnél is megkezdheti engedni.

Ellenben ha valami miatt alacsonynak ítélted meg a szintet és 2-3 decit ráöntöttél, akkor tuti hogy nem töltötted túl. Ne parázz, majd elfogy. :D

márc. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Sebaj, majd holnap olvashatjuk a következő kérdést:

Mi a teendő, ha a motortérben minden úszik az olajban? 🤣

márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!