Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek idén mennyi lesz...

Szerintetek idén mennyi lesz az autóbiztosításom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tavaly május végén vásároltam használtan egy 2000-es Toyota Yarist, 68 lóerős, 50 kW, 1.0-s. Ez az első saját autóm, jogosítványom 2021 óta van, balesetet nem okoztam még. Tavaly fizettem az autóra 1 évre 91.200 Ft-ot. Ez idén szerintetek lejjebb fog menni? Vagy ugyanannyi marad? Nem tudom pontosan hogy működik ez. És ha olcsóbb lesz idén, nagyjából szerintetek mennyivel?

márc. 12. 22:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
1 milió
márc. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Eggyel jobb bónuszod lesz, de hiába, mert akkora az infláció, hogy így is drágább lesz jövőre.
márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Annyi.
márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

De amúgy minden biztosítónak más a díjszabása és állandóan változtatgatják, meg egyébként is ezerféle paramétert vesznek figyelembe.

Beírod valamelyik alkusz kalkulátorjába az adataidat és annyi.

márc. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Duplája lesz,ahogy nekem
márc. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

netrisk.hu


Bepötyögöd az adatokat, és kidobja a biztosítók ajánlatait.

Sok mindentől függ, lakóhely, életkor, stb, de egy huszon-éves Yaris után évi 90ezer... hát nézd meg, hogy milyen ajánlatokat dob ki a netrisk.

Szerintem jó sok, ha az én biztosítási díjamhoz viszonyítom, de ahogy írtam, egyéntől, és biztosítótól függően lehetnek komoly különbségek.

Pl sokan csak az Allianz nevét ismerik, de az keveseknek ajánl igazán előnyös biztosítást, és már a biztosító cégeknél lehet komoly differencia az árban.

márc. 13. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Miért nem számolod ki Netrisk-en? Forintra pontosan megmondja neked
márc. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én 2000 óta vezetek. Nem az első a mostani autóm. Károkozásom soha nem volt. B10+-ban van a bónuszom és így is minden évben emelkedik a díjam. Nem sokkal, de pár ezret minden évben rádobnak. Amikor váltok, akkor sem azért teszem, mert olcsóbb lenne, hanem a legkisebb emelést keresem.

A te esetedben sem tartom valószínűnek, hogy olcsóbb lenne. 95e Ft környékére tippelem. Amúgy már most elkezdheted nézegetni a kalkulátorokban, hiszen pár hét múlva tudsz váltani.

márc. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 krwkco ***** válasza:
0%

"B10+-ban van a bónuszom és így is minden évben emelkedik a díjam."

Pont ezért emelkedik. Mert a B10+-nál nincs jobb kategória.

Viszont a kérdező csak 3 éve vezet. Neki minden balesetmentes évvel javul a besorolása. Éppen ez a kérdése: hogy mi számít többet, az infláció vagy a kategoriaváltozás.

És a válasz: biztosításkalkulátor, ahogy többen megírták.

márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Pont ezért emelkedik. Mert a B10+-nál nincs jobb kategória."


Miután elküldtem a kommentemet, vártam, hogy mikor jön ez a válasz.

Csakhogy amikor minden évben előre lépett a bónuszom, akkor sem csökkent, hanem emelkedett a díjam! És nem, nem ültem egy biztosítónál, folyamatosan váltogattam minden évben a legkedvezőbb ajánlatra és így is emelkedett! Konkréten kevesebbet fizettem A00-ban, mint most B10-ben.

Erre meg jöhet a kontra, hogy de hát az infláció... Igen, valóban. Csakhogy ez az emelkedés nem csak az utóbbi években volt így, hanem a 2010-es években is, amikor elvileg defláció volt.

Annak idején 2013-ban (párhuzamos üzemeltetés miatt az egyik autóm előtte évben kezdett A00-val) be is mentem más ügyben a biztosító ügyfélszolgálatára. Eszembe jutott, ezért naivan rákérdeztem Hogy lehet hogy A00-ból B01-re változott a bónuszom és többet fizetek. Kb. kiröhögtek azzal, hogy örüljek neki, hogy csak ennyivel emelkedett. Ha nem nőtt volna a bónuszom háromszor ekkora emelést kaptam volna.

Akkor erre mi a magyarázat? Mennyi is volt az infláció 2013-ban...?

márc. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!