Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldön a '80-as években...

Külföldön a '80-as években vezettem egy amerikai kocsit. Milyen márka lehetett?

Figyelt kérdés

Nagyjából úgy nézett ki, mint a link, csak a hátsó ablak mögött egy dőlt, nyújtott S alakú diszléc volt.


[link]


Ez egy Buick Electra.



márc. 13. 15:22
1 2
 1/13 L.. István ***** válasza:

Biztos, hogy díszléc volt? Nem pedig egy vászontetős kabrió és az az "S" alakú akármi a tető lehajtását szolgálta? Autóban hirtelen nem találtam olyat, de ezeken a hintókon látni, mire gondoltam. Bár lehet, hogy tényleg csak dísz volt, kis nosztalgia...


[link]

márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Ritka hülye vagy ha te vezetted és ezt itt kérdeznéd meg!!!
márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Dodge Coronet.
márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 L.. István ***** válasza:
81%
#2: De jó neked, ha mindenre pontosan emlékszel 40 évvel ezelőttről! Már ha éltél akkor.
márc. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1


Nem rémlik, hogy lehajthatós teteje lett volna, de az egyik hintón hasonló nyújtott S alak van.

Aranyozott volt az "S" a barna kocsin.


És igen, nosztalgia...


Lineáris kilóméter órája volt mérföldben, alatta jóval kisebb számok km/h-ban.


Ami még segíthet:

Azt hittem, hogy 155-tel megyek -nem éreztem soknak ebben a "batárban"-, utólag mondták, hogy ott van km/h-ban, nagyjából 250.

márc. 13. 16:09
 6/13 anonim ***** válasza:

4. ha én vezetek egy autót azt nem vad idegenektől kérdezem meg hogy milyen volt.

Tán rokonod a kérdező?

márc. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 L.. István ***** válasza:
#6: Képzeld, én is vezettem olyan autókat-motorokat sok évvel ezelőtt amelyeknek már nem emlékszem a típusára és már rég nincs kapcsolatom azokkal, akiktől megkérdezhetném. Kép meg nincs róla, mert nemhogy kamerás mobil nem volt de mobil se és nem mindenkinek volt filmes gépe, vagy ha igen nem volt mindig nála vagy vacakolt vele. Egy motoros találkozón pl. össze-vissza cserélgeti az ember a mocikat kipróbálásra, a franc se emlékszik mindre. Néha bekattan egy emlék, de mint fentebb írtam nincs kit megkérdezni.
márc. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem az egy sevrolé pinokkió volt, bölénybőr belsővel, rózsafa kormánnyal, és vitorlavászon tetővel.

Minden ízében autentikus jármű volt.

A tulaj valami Jockey Ewing vagy ki a fene volt.😂

márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 L.. István ***** válasza:
#8: Jockey Mercivel járt...
márc. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Vagy 45 éve egyszer vezettem próbaúton ezt az autót.

A tulaj sok éve meghalt, tőle már nem tudom megkérdezni.


Ez volt a "csúcssebességem", azóta Németországban mentem párszor 230-240-nel.


Egy afrikai országban a főváros és a kikötő között volt az egyetlen jó minőségű út kb. 25 km -annak idején tartalék leszálló pályának építették-, ezen próbáltam ki a kocsit.


Peugeot 404-em volt, amivel max. 175-tel tudtam ezen az úton menni, de ezen a sebességen már bömbölt.

Ezzel az amerikai kocsival nem éreztem a nagy sebességet. Amíg nem mondták, azt hittem, hogy 155 km/h-val megyek.

márc. 14. 01:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!