Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van 40 liter 95-ös benzinem,...

Van 40 liter 95-ös benzinem, két éves vásárlás. Autóhoz felhasználhatom-e?

Figyelt kérdés
A benzinválság idején tartalékoltam és megmaradt. Lehet-e keverni tankolás során a régit az újjal, milyen arányban?

#régi benzin
márc. 18. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%

Persze nyugodtan keverd be.

De majd jönnek itt hogy nehogy felhasználd, öntsd a lefolyóba.

márc. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
A dízelt nem lehet eltartani, a benzint tudtommal igen.
márc. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Miattad nem volt nyál a kúton! 🤣

Na, hogy válaszoljak is. Megromlik tisztán ne tedd bele. De mondjuk 30 liter frissre 5 literjével rátöltögetheted. Megeszi majd. 😉

márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

még ha E5 lenne, akkor ok, de az E10, pláne a hatoságiáras pancsolt korszakból... hát inkább ne.

Valami könnyen tisztítható kerti gépbe esetleg.

márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Szűrd át, aztán 1:1-es keveréssel jó lehet. Tisztán szűretlenül tönkreteszi az autót.
márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Átszűrve és keverve friss benzinnel esetleg, de ne 1:1 arányban hanem lehetőleg legalább 1:4 arányban.
márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Maximum valamilyen régebbi egyszerű autóba tölteném bele, ami még kevésbé nyűgös a benzin minőségére (mivel a gyártása idején még ennél szarabb üzemanyagok voltak a kutakon), és csakis ahogy előttem írták, keveset bekeverve sok friss benzinhez.


Nem olyan régen jártam meg egy régi tank benzinnel, a négyütemű 5 lóerős csónakmotoromnak sem tetszett, véletlenül nem azt a tankot raktam be most mikor 2 hete vízre raktam a csónakot hanem a régit amit legalább 1 éve nem használtam és az a régi benya ott volt benne, rátöltve kb kétszer annyi friss. Még úgy sem volt szép a járása, de elfogyasztotta.

márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó vásár volt.
márc. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Hogyan spórolj pár ezer Forintot raktározással, hogy aztán majd százezreket költs új üzemanyagrendszerre a kocsidban nevezetű kihívásunkat láthatták...

A 95-ös benzinből ennyi idő után kiválik az etanol, lerakódások lesznek az üzemanyagban amelyek tönkre vághatják az üzemanyagrendszert. Jobb esetben az üzemanyagszűrő dugulásával ér véget a történet rosszabb esetben a szervizben súlyos százezrekbe fájhat.

márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Felejtős. De ki ne dobd, mert mosóbenzinnek még jó.
márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!