Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladnám 19 éves, 700 ezret...

Eladnám 19 éves, 700 ezret érő autómat, de csak olyan emberek jelentkeznek akikkel nincs kedvem találkozni, pláne üzletelni, hogy adjam el normális embernek?

Figyelt kérdés

Feltettem Marketplacera az autót, volt eddig kb. 20 jelentkező, ebből kb. 13 analfabéta barbár ***, 5 vastagnyakláncos autókereskedő dzsigoló, a maradék 2-3 normálisabb arcnak pedig nem kellett az autó..


Hasznaltauto.hu-ra is feltettem , de ott muszáj megadni telszámot, és ott este 10-kor hívkáltak római kereskedők, úghogy onnan levettem inkább. Amúgy az autó nem kifejezetten olyan típus amit az ilyesmi emberek kedvelnek, csak már régi és olcsó, meg teljesen fapados felszereltségű..

Szerintem kockázatos lenne ilyen emberekkel üzletelni, úgyhogy már azon is gondolkodom, hogy inkább megtartom, és nem cserélem le egy újabbra, hanem hajtom amíg megy, mert amúgy meg jól karbantartottam, még lehet elmegy sok évet kisebb javításokkal, lehet még jobban is jövök ki anyagilag mintha lecserélném egy kb.10 évesre, mert azt terveztem..


Ti jártatok már így? Ilyen embereknek én nem akarom eladni, mert lehet át se iratják, vagy 5-6-an jönnek ki megnézni és pofátlankodnak(már jártam így 2x is, nem autóval, hanem más eladó cuccokkal) stb..



márc. 19. 01:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Facebook márka/típuscsoportban esetleg érdemes megpróbálni.

Öregebb, olcsóbb autót én simán beadnék kereskedésbe. 700 helyett 500-at kapsz érte, na bumm! És nem neked kell foglalkozni vele, ahogy írod találkozni olyanokkal, akikkel nem szeretnél.

márc. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
"700 helyett 500-at kapsz érte, na bumm" az 500 inkább max 350 . olcsó autónál a cigó nem kikerülhető , hirdetésre meg érdemes venni egy másik sim kártyát ami csak időnként van bekapcsolva pl reggel 9-től este 8ig
márc. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat, azóta is írt kb 2 ember, az egyik ilyen melegítős kigyúrt mexikói, drága BMW-kel meg hasonlókkal pózol, gondolom valami nepper féleség lehet, a másik meg írni sem tud és 500-at ajánlgat, gondolom majd kijönnének rokonokkal,meg haverokkal itt meg már az menne hogy négyszázért add ide báttya...

Még egy darabig hirdetem, de lehet az lesz hogy majd beszámíttatom kereskedőnél, ha ott veszem nála a másikat akkor gondolom valamivel jobb áron számítja be, mintha csak simán adnám el neki, mert így duplán jól jár..

márc. 19. 12:49
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát ha beleírod a hirdetésbe, hogy fix ár, alkuval próbálkozni felesleges, akkor utána tudsz erre hivatkozni. Ha ennyiért is kell valamelyiknek, hát vigye.

Az adásvételibe beleírod, hogy átvizsgált állapotban adod át, és ebből adódóan semmilyen utólagos reklamációnak helye nincs. Kereskedés nem írhat ilyent jogszabály szerint, de magánemberek közti szerződésben nincs akadálya.

Én más cuccokat szoktam hirdetni Marketplace-en. A érdeklődők feléről kiderül, hogy a hirdetést meg se tudták nyitni, csak a címet olvasták. Mivel a hirdetésbe volt beleírva, hogy nem postázom, vagy hogy csak előre utalást követően postázom. Aztán még aki tud az előre utalásról, annak is ha megírom, hogy a posta ám pénzt kér a szállításért, akkor meglepődnek, és nem kommunikálnak többet. (De azért teljesen normális ügyfelek is előfordulnak onnan.)

márc. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

14

Ezeket ez nem zavarja, akkor is eljön és utána hisztizik neked, hogy legyen 450 Battya megmondja az őszintét ez ennyit ér, ha még elküldöd akkor, hogy ő ezért utazott és ez sokba volt neki idő és benzin.

márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az autót, ha kereskedésbe adod be 2 opció létezik.

A, megveszi a kereskedő az autót egy nyomott áron

B, Bizományosan értékesíti az általad meghatározott áron valamennyi jutalékért cserében.


Én a B opciót választanám, ha megoldható, hogy egy ideig az autó és annak ára nélkül elvagy.


A kereskedő majd megküzd ezekkel az érdekes emberekkel.

márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Persze, mert sokszor a kereskedő nagyobb gané mint a vevő!
márc. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én Csepelen ismerek egy autókereskedőt, aki tök korrekt, nem dzsigoló, nem maffiózó, hanem higgadt üzletember srác. A párom most vett tőlük kocsit és személyes ismerősünk a pasas. Ha ez segít valamit, szívesen adok kontaktot. Nyilván ő is keresni akar rajta, de az orkok kiszűrésére ez nagyon jó megoldás.
márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Az adásvételibe beleírod, hogy átvizsgált állapotban adod át, és ebből adódóan semmilyen utólagos reklamációnak helye nincs. Kereskedés nem írhat ilyent jogszabály szerint, de magánemberek közti szerződésben nincs akadálya."


Használt kocsit utoljára jó 10 éve adtam-vettem. Akkor a hivatalos nyomtatványba is bele volt fogalmazva, hogy az eladó tájékoztatta a vevőt az autó esetleges hibáiról, a vevő pedig meggyőzött az autó állapotáról. Lehet ez azóta változott és már másképp van. De ez szerintem sokkal korrektebb, mert így gyakorlatilag utólagos reklamálásnak nincs helye. Vevőként és eladóként se volt ezzel semmi bajom. Meg kell nézni mit vesz az ember!


"Én más cuccokat szoktam hirdetni Marketplace-en. A érdeklődők feléről kiderül, hogy a hirdetést meg se tudták nyitni, csak a címet olvasták. Mivel a hirdetésbe volt beleírva, hogy nem postázom, vagy hogy csak előre utalást követően postázom. Aztán még aki tud az előre utalásról, annak is ha megírom, hogy a posta ám pénzt kér a szállításért, akkor meglepődnek, és nem kommunikálnak többet. (De azért teljesen normális ügyfelek is előfordulnak onnan.)"

Ilyenbe én is belefutottam már. Olyan cuccot árultam, amit jogszabályilag tilos szállíttatni. Bele is írtam a hirdetésbe, hogy kizárólag személyes átvétellel. De volt aki erősködött, hogy küldjem futárral. Vettem a fáradtságot, felhívtam több futárcéget, rákérdeztem. Mindenhol azt a választ kaptam, hogy nem szállíthatják. Megírtam az érdeklődőnek. Erre nyomdafestéket nem tűrő módon elkezdett velem szemben szitkozódni, hogy én mekkora szemétláda vagyok, hogy nem vagyok hajlandó neki elküldeni... Mert állítólag ha becsomagolom és más tartalmat írok rá, akkor el tudnám küldeni. Na ja, csak ha valami probléma van, vagy kiderül a turpisság, akkor engem vesznek elő, nem őt. De nyilván ez őt a a legkevésbé sem érdekli... Vannak sajnos ilyenek.

márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!