Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung pedál kuplung szerkeze...

Kuplung pedál kuplung szerkezet,kinyomócsapágy csere után nem működik rendesen. Szerintetek mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kuplungot cseréltünk egy 159es alfán. Viszont a légtelenítés után a kuplung pedál felkeményedet nem lehet lenyomni. De ha sokáig tartom rajta a lábam (nyomás alá teszem a rendszert) akkor egy idő után be esik a pedál utána ha vissza húzom akkor újból felkeményedik és ugyanaz a tünet. Kuplung fő henger lehet a ludas? Mellékelek egy videót ami másik autó de ugyanaz a hibám nekem is.


[link]



#kuplung #Kuplung főhenger
márc. 20. 09:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magától visszajön vagy kézzel kell visszahúzni?
márc. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Visszajön magától.
márc. 20. 12:15
 3/12 A kérdező kommentje:
Viszont van amikor kézzel is vissza kell húzni..változóan
márc. 20. 12:16
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kuplungot raktátok rosszul össze.

Ha nem lehet benyomni , lehet a munkahenger is rossz.

márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan lehet egy kuplungot rosszul összerakni...


Amúgy a kuplung kiold? Be lehet rakni sebességbe járó motor mellett?

márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Lehet, megszorul valahol, valami görbült?

Nálam volt régen ilyen, nem bírtam el a váltót egyedül, rátettem a kuplungszerkezet rugóira a nyelestengelyt, nem láttam, hogy görbék lettek...

Összerakás után "ugrált" a kuplungpedál járó motornál...

márc. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen kiold sebességet is lehet rakni viszont csak akkor ha engedi a pedál magát benyomni teljesen.

Olyan mint ha nem kapna elég nyomást egy adott ponton a kinyomócsapágy hogy oldja a kapcsolatot a motor és a kuplung szerkezett között..

márc. 20. 13:37
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudtommal nem görbült semmi szépen becsúszott a nyelestengely rudazata is felrakáskor úgy mint a központosító tüskék is..ezért furcsáljuk az egészet
márc. 20. 13:40
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a tünet mint látható kicsi be is remeg a pedál fent a féktartályba meg vissza dolgozza az olajat a munkahenger plusz bugyborékol is szóval ezért gyanakszunk a főhengerre.

márc. 20. 15:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Az teljesen normális hogy kuplungoláskor változik a fékfolyadék szintje...


Csak ez az egy munkahenger van? Vagy csak ezt cseréltétek?

Szerintem jó eséllyel ez a rossz.

márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!