Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb értékű autókat hogyan...

Nagyobb értékű autókat hogyan szoktak kifizetni?

Figyelt kérdés
Ha valaki vesz egy használt autót akár magánszemélytől akár kereskedéstől, manapság azt mindenképp átutalással fizetik ki? Oké egy pár százezret érő autót készpénzben is kifizetnek, de egy 5-10 milliós autónál már utalni szokták a vételárat?

márc. 20. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Utalás. De az igazán nagy ertékű autokat nem veszi meg épeszű ember, csak lízingeli.
márc. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%
Én a pár százezret is utalom. Havonta 150 ezret lehet ingyen kivenni ATM-ből, szóval ilyen összegnél nem fogok kápéval szórakozni.
márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Lilluci27 ***** válasza:
68%
Utalással.
márc. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Es ha 30millios hazat veszel? Na ugye
márc. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
2018-ban vettem utoljára autót. Ezzel járok most is. Nem mondanám nagyértékűnek, egy teljesen átlagos kommersz tömegautó. Ez újonnan akkoriban 7,5 millió forint körül került. Teljesen evidens volt, hogy utalom az árát. Bennem fel se merült, hogy készpénzben ki kellene vennem a bankból és egy zacskóban oda kellene raknom nekik az asztalra. A kereskedésben is csak akkor kérdeztek rá, hogy szeretném fizetni, mikor már megérkezett a gyárból a rendelt autó és a forgalomba helyezés részleteit egyeztettük le.
márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Sógorom 2016ban vett egy autót német kereskedésből 11ezer euróért. beállított vele készpénzzel, a kereskedő meg lesett:D azt mondta ilyen összeget utalni szoktak, ő az első aki kp-t visz:D ráadásul mind 500-as volt:D
márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

6os

Nem tudom ha igaz ez a sztori, vagy sem, de Németországban teljesen általános, hogy több tízezer eurókat is készpénzben fizetnek, kifejezetten szeretik a cash-t. Rettentő drága a bank náluk, és amúgy is konzervatívak.

Amúgy ezelőtt 15-20 éve még általános volt teljesen, hogy átlagemberek is nagy pénzkötegekkel fizettek ki házat, autót, földet, stb. Az utóbbi 5 évben már szerintem nagyon ritka. Még akinek nem tiszta pénze van, az is megoldja valahogy. Problémás és stresszes is nagy pénzkötegekre vigyázni otthon, meg azzal szaladgálni az utcán, tapasztalatból mondom.

márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
nem szeretik a casht, ez nagy hülyeség. rengetegen fizetnek a boltban/benzinkúton is kártyával... a bankok pedig sosem (legalabbis az elmúlt 10 évben, smióta itt èlek) voltak drágák, ezt nem tudom honnan veszed... a bankok 99%-ánál ingyenes a számlavezetés az utalás (külföldre a Sepa is) és a kp felvétel is... volt számlám a Targobanknal, postbanknal, mind ingyenes volt. ami fizetős volt az a sparkasse, 7.50 euró volt a havidija, azonbelül minden ingyenes volt ott is.
márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
ja ez kimaradt: azonnali átutalas (echtzeitüberweisung) díja a postbanknál ha jól emlekszem 60 cent...tényleg vérmes összeg:D
márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

A mult hónapban vettem egy második autót (használt, 8 éves)

A világ legtermészetesebb módján K.P. ben fizettem (3M.meg egy kicsi)

Nem féltem, hogy elhagyom, és nem aggódtam, hogy kirabolnak.

A kereskedő annyit mondott: na ez ritkaság.

márc. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!