Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lakókocsi, amit vontatni kell...

Lakókocsi, amit vontatni kell (tehát nem lakóautó) hátuljára el lehet helyezni kerékpárt, akár motorkerékpárt egy külön tartón? Lakóautó esetén láttam mindkettőt, lakókocsi esetén kérdéses KRESZ szempontjából.

Figyelt kérdés

A KRESZ-ben azt láttam, hogy pótkocsin hátrafelé nem lóghat rakomány. Ez igaz akkor is, ha a „pótkocsi” az egy lakókocsi és annak hátuljára felhelyezett kerékpár, vagy motorkerékpárról beszélünk, mint „rakomány”? (értelemszerűen rendszámtáblával ellátott tartóval gondoltam), vagy ez a "pótkocsi" a kamion pótkocsira értendő csak?


Legjobb tudomásom szerint a lakókocsi is pótkocsinak minősül (de javítsatok ki, ha rosszul tudom), ezért így elvileg nem lenne lehetséges még az sem, hogy kerékpár legyen a hátuljára feltéve, nem hogy még motorkerékpár.



márc. 20. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
A lakókocsinál nagyon oda kell figyelni az ilyesmire, mert nagyban módosítja a súlypontját. A kerékpártartó még elmegy, azt szoktam is látni rajtuk, de egy hátulra rögzített motor vagy robogó már életveszélyessé teheti a vontatást.
márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, azért 200 kg az 200 kg... ez egy másik szempont, ami miatt aggodalmas a dolog.
márc. 20. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:
hogyne, egy 500 kg-s harley-t hátra
márc. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kettőt nem lehetne?
márc. 20. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!