Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tilos, vagy pofátlanság...

Tilos, vagy pofátlanság motortal elfoglalni egy autós parkolóhelyet?

Figyelt kérdés
Tavaly óta van meg az A jogsim, de csak tegnap vettem meg az első motoromat. Ma délelőtt voltam vele a tescoban, és a parkoló kb 90%-a üres volt. A bejárthoz közel álltam meg, úgy hogy egy "kocka" közepén hagytam a motort. Mikor kijöttem a mellettem álló autós veszekedett velem, amiért elfoglaltam egy egész autó helyét.

2020. jún. 17. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg üres volt a parkolóhely, akkor csak simán belédkötött egy f*szparaszt gyökér. Ha veszekedni van ideje a baromnak, akkor +2 métert is tud sétálni. Üres parkolóban senkinek nem leszel útban, de amúgy egy telített parkolóban szerintem is pofátlanság lenne befoglalni egy egész helyet (egyedül, mert 2-3 motor az már más).
2020. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tilos, de ha tele van a parkoló, igyekszem keresni valahol egy járdát vagy ilyesmit, hogy maradjon +1 hely az autóknak. Ha üres az egész parkoló, akkor csak simán kötekedni akart :) Ilyenkor el kell intézni egy "rendbennel" aztán faképnél hagyni.
2020. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dirtboy ***** válasza:
100%
Minek parkolóba állni motorral? Egyszer mentem auchanba motorral akkor is beálltam oda ahova már sokszor láttam motorost parkolni,közvetlen az épület falához. Minden ilyen bevásárló központban jó széles járda rész van a faluknál. Ott szépen hosszában senkit nem zavarsz.
2020. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 b1812567 ***** válasza:

Jogi oldalról motorkerékpárral szabad normál helyekre parkolni (nyilván mozgássérült helyre nem), mégpedig úgy, hogy két motor elférjen egymás mellett, egy autónak kijelölt részen. És fizetni sem kell, ha "állami" parkolóról van szó (magánparkolóban kellhet).

Ezen kívül, járdán is parkolhat, ha legalább 1,5 méter szabadon marad.


Gyakorlatilag, ha kevés a parkolóhely, akkor nem illik elfoglalni a helyet, amennyiben van más megoldás. Na meg, mint fentebb is írták, kényelmesebb is a bejárat mellett megállni. Nem kell annyit sétálni, nyáron árnyékban lehet a motor. Illetve néhol már van kimondottan motorosoknak kialakított parkoló (én pl. Tesconál találkoztam vele). Mondjuk azt is van, amikor autósok foglalják el...


Szóval ha közel sem volt tele a parkoló, akkor tudatlan és/vagy bunkó volt az illető.

2020. jún. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!