Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata után manuális váltós...

Automata után manuális váltós autó?

Figyelt kérdés

Közel 20 év után a jelenlegi kocsim úgynézki szép lassan megadja magát és szeretnék használta vásárolni egy másikat, de abban az árkategóriában "értelmes" automata jelölt nem nagyon van, csak manuális sebességváltós opció.


Gépjármű kell mindenképp, de kicsit aggódnék újra vissza/rászokni a kuplungozásra. (anno úgy vizsgáztam, de az első választásom a mostani automatára esett, ennek ahogy irtam közel 20 éve már)


Ki milyen jó tanácsot tudna adni ezügyben? Köszi előre is!



márc. 20. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Miután semmit sem tudunk a vezetési képességeidről, teljesen értelmetlen dolog lenne bármiféle "jó tanácsot" adni.


Egy dologgal próbálkozhatsz: türelmesen gyakorolsz.

márc. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Fejben el tudom képzelni hogy megy/működik az egész, de itt inkább olyanoktól várok valami jelzést, aki átélt hasonló váltást (nem ennyi év távlatában persze)
márc. 20. 21:34
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


A múlt héten átéltem, mert el kellett vinnem a barátom öreg automatás kotláját a szerelőtől a garázsába.

Onnan aztán hazamentem a saját manuális váltósommal.

Nem értem milyen jelzésre vagy kíváncsi?

A manuálist "így" kell vezetni, az automatát meg "úgy".

márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hallottam, hogy aki egyszer megszokja az automatát, annak többet nem kell manuális. Ha kényszerből csak az van, akkor oké, de szerintem utálni fogod. Ezt úgy írom, hogy én a manuálist szeretem, mert nem unalmas, automatával szétunom magam.
márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Aggódok is erősen, hogy hogy kéne relative hamar és gördülékenyen át/visszaszokni.
márc. 21. 00:12
 6/15 anonim ***** válasza:
#5 Vehetsz régi 4-5 sebességes automatát is, ha csak városban használod, csak az azért tud zabálni rendesen és alkatrész sem biztos hogy van a váltóhoz, mert ritka.
márc. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

En 3 ev utan vezettem ujbol manualist mikor Magyarorszagra utaztam. Fura volt de meg lehet szokni. Azota ha megyek akkor mindig apam manualis kocsijat vezetem, de csak evente 1szer megyek. Itt kint csak automata valtos autonk van. Egyszer bereltem egy automatat mikor hazautaztunk de miota apam nyugdijas azota tudom hasznalni az o autojat mikor megyunk.


Viszont mikor par het utan visszajovok es ujbol beulok az automataba akkor meg a kuplungot keresem a labammal inditaskor.


Feltetelezem hogy vezettel regen manualis valtos autot. Ha most akarnal megtanulni akkor sokat kell gyakorolnod mire belerazodsz es ha nem manualison vizsgaztal akkor ujbol le kell vizsgaznod.

márc. 21. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kis gyakorlás és kész. A váltókezelés egy készségszintű dolog a vezetés többi aspektusához képest.
márc. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Egy nagyon buta példát mondok:

Amikor haza érkezel ki kell nyitnod az ajtót hogy beléphess a lakásba.

Kulcsot teszel a zárba, eltekerd, kilincset lenyomod, ajtót kitárod, benn vagy.(így szoktad meg)

Egy áruházba/üzletbe odalépsz az ajtó elé, nyílik az automta, max. annyi a dolgod, hogy a lábad elé nézel, nincs-e pl. lépcső.

(ezt meg így szoktad meg)

Ez is, az is egy rutinos mozdulatsor, nincs mit agyalni rajta.

A többi ugyan az: körültekintés, kormánykezelés, féktáv, sávtartás, világítás használata, irányjelzés, stb., stb. stb.

Ne aggódj, hanem gyakorolj!

márc. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem kicsit aggódnék, ha a vizsga után egyből automatát vezettél 20 évig. Persze, meg lehet tanulni, eltart jó ideig, ez egy plusz dolog, amire figyelni kell. Nekem volt vagy egy év, mire nem paráztam, hogy visszagurulok vagy lefulladok és automatikus lett az autó kezelése. Persze függ ez attól is, hogy mennyit vezetsz.
márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!