Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manuális váltós-kuplungos,...

Manuális váltós-kuplungos, valamint automata váltós autókon kívül vannak másféle megoldások is elterjedve?

Figyelt kérdés
Eddig csak manuális váltós és "lábas" kuplungos autót vezettem, kulcsos indítással. Másféle verziót és kulcsnélküli indítással felszerelt autót még nem vezettem. Milyen egyéb elterjedt megoldások vannak még?
2023. okt. 4. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Fokozat nelkuli automata valto elektromosoknal.


Uj autoknal kulcs nelkuli inditas. Akkor is erdemes nyomni a kuplungot.

2023. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Felhasználói szempontból csak manuális és automata van. Az "automata" persze működhet többféle elven a robotizált manuálistól az elektromos hajtásig, de ennek csak technikai szempontból van jelentősége.


Illetve 1-2 típus létezik, ami félautomata, azaz csak a kuplung automata, de ez annyira ritka, hogy inkább csak érdekesség.

2023. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 nemaRendőrség ***** válasza:

Volt nálam pár hónapig egy félautomata Yaris. Nem volt benne kuplung, de váltókar igen. Szerettem, poén volt.

Ha elengedtem a gázt tudtam váltani.


Régen volt még a His/Hers vagy dualgate rendszer.

Egy automata váltó, 2 sínnel, egyikben az automata részek voltak, másikban manuális váltónak opció.

Borzalmasan komplikált megoldás volt és nem is terjedt el.

Helyette a szekvenciális váltós kocsiknál lehet szólni gombbal a vezérlőnek hogy most váltson le/fel, aztán vagy engedi vagy nem

2023. okt. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy Trabant, Wartburg kormányváltós
2023. okt. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi nektek.

Azért kérdeztem mert ugyan rendelkezem vezetési tapasztalattal, de csak a hagyományos manuális váltós autókkal. Most pedig lehet vezetni fogok automata váltós kocsit is, szeretném tudni hogy hányféle megoldás létezik még.

2023. okt. 4. 18:49
 6/6 nemaRendőrség ***** válasza:

Milyen automata? Mert azon belül is van egy csomó fajta.


Nekem ecvt váltóm van, szerintem a tisztán elektromos után ez a legjobb. 60ig úgy gyorsul mint a bolondgomba, nem kell semmire figyelnem, nyomom a gázt és megy.

Vannak a fokozatos automaták amikben vagy dupla kuplung van és kényelmesebb vagy sima és ott bizony érzed ha vált a kocsi. Gyorsulni, fogyasztani sem úgy fog. Bár ez már kihalt, csak a régi modellek tudják.


Amúgy a világ legkényelmesebb dolga az automata váltó. Bal lábad csak behúzod magad alá, jobbal meg kezeled a pedálokat. A jobb kezed felszabadul, így tudod azzal kezelni a kormányt, ballal meg játszani a menetszélben mikor jó idő van

2023. okt. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!