Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen sors várható a dízeles...

Milyen sors várható a dízeles autóra, ha éves szinten nagyon keveset használják?

Figyelt kérdés

Családi körben lenne lehetőség potom áron hozzájutni egy 10 éves Subaruhoz (1998 cm3, dízel, boxer, 150LE). Új tulaja azonban éves szinten cca. 3-4000 km-t tenne bele, vagyis a baráti ár ellenére is szükségtelennek érzem a vásárlást, amiről szeretném is meggyőzni.

Viszont nem vagyok annyira otthon műszaki vonalon, ezért kérdem, hogy ilyen használat mellett mi várható x éven belül az autó állapotát illetően?

Köszönöm.



márc. 25. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Megkímélt állapotú lesz idős korára.
márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg ez ritkán hosszú táv és nem sokszor rövid táv, addig megfelelő lehet, komoly gondokat nem okoz. A nagyobb gondok akkor vannak, ha egy dízel elindítva és leállítgatva van folyamatosan és soha nem viszik hosszabb távra.
márc. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Subaru boxer diesel, olyan mint az orosz rulett, főbe lövi magát vele. Ha meghalja a motorcsere árát akkor ténylegesen is harakirit fog elkövetni. 🤣

Meg ne vegye! Olvass utána egy vödör csavar.

márc. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/results?search_query=rossz+motorok


Jól mondja a hármas, valamelyik részbe tuti, hogy benne volt.

márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Magára a kérdésre válaszolva alapvetően a kevés használat (mondjuk hetente egyszer) nem túl káros, rossz mondjuk az lenne például ha egy nap kétszer beindítják és mennek vele egy kilómétert, (folyamatosan hideg),


vagy ha csak évi egyszer van használva ( a folyamatos állásban egy autónak nagyjából minden része tönkremegy)



Viszon a boxer dieselt elkerülném nagy íveben, nem azért adják potom áron mert jófejek hanem mert szabadulni akarnak tőle, az a motor egy időzített bomba


Ilyen kevés futásra felesleges a dízel, (főleg hogy azt a 3-4 ezer gondolom nem évi 5-6 nagyobb utat jelent hanem sok rövid távot)


inkább valami kis szívó benzint nézzen


(Bár ehhez már semmi közöm de szerintem éve 3 ezerért ha a lakóhely nem indokolja feltétlenül szinte nem éri meg fenntartani egy autót)

márc. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1-től 5-ig felpontoztam mindenkit, mert kb. benne van minden jó vélemény.


De ez elkerült titeket?


"Családi körben lenne lehetőség potom áron hozzájutni egy 10 éves Subaruhoz (1998 cm3, dízel, boxer, 150LE)"


Hogyafaszbane.

márc. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vigyázz rá tesó.
márc. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3000-4000 km, de nem mindegy, hogy milyen használati mód mellett! Ez 300-szor 10 km, vagy 10-szer 300? Nagyon nem mindegy!

Egy 6 éves biturbós dízel autó van, új korától nálam. Az első évben használtam viszonylag sokat, utána bejött a covid, meg már amúgy is keveset használom, 5-6e km-t évente. De eladni nem akartam, mert a mai árak mellett megint újat nem tudnék venni. Egy lutri használtnak meg nem látom értelmét.

De! Nem az általános boltba, meg gyerekért az oviba két sarokra futkosásra használom a kocsit! Sokszor van hogy hetekig a garázsban áll. Nem napi futkosós. Rendszeresen vannak 500 km-es utaim, ahol jól jön, hogy dízel. Valószínűleg ennek is köszönhető, hogy a 6 év alatt soha semmilyen műszaki gond nem volt vele. Részecskeszűrőre sem panaszkodott még soha. A garázsban állástól meg nem fog szétkopni. De egy napi 2-3 km-es használattal már biztos más lenne a helyzet. Az nem jó semmilyen belső égésű motoros autónak. Egy mai közvetlen befecskendezéses turbó-benzinesnek sem használ.

márc. 26. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Ennyi futástól nem fog tönkremenni, mert keveset fut.

Attól függ milyen ez a futás és milyen a karbantartás.

Egyébként nyilván a dízeleknek lassan áldozik lefelé még nálunk is. De én nem félnék azért, mert hogy majd 10 év múlva hogyan tudom eladni.

A konkrét motort nem ismerem

márc. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Tehát érzelmi alapon le akarod beszélni a dieselről, de igazából nem tudsz rá észszerű magyarázatot. :D

Miért nem olyan témában osztogatsz tanácsokat, amihez értesz?

márc. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!