Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jele ha keveredik a...

Mi a jele ha keveredik a benzin a motorolajjal? Olajcserénél pont a max jelzésre lett töltve. Most meg max felett van, de miért?

Figyelt kérdés
Vízzel tuti nem keveredik, az nem fogy. Ha benzinnel keveredik nem hiszem hogy túlzottan sok kerül bele, mert ezt a szintet tartja már egy ideje, de mi a fenéért növekedett meg kicsit a szintje? Nem tudom eldönteni hogy az olaj benzinszagú e, valamit érzek rajta, de nem tudom hogy benzint e, viszont ha beszagolok az olajbetöltőbe ott szintén valami elég erős szag csap meg. Nézte egy szerelő, azt mondta nem érez benzinszagot rajta.

márc. 26. 17:46
1 2
 1/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Teljesen természetes dolog, főleg hideg motornál, hogy valamennyi benzin az olajba kerül. Ha kifejezetten rövid távokra, városban használod az autót, akkor a nívópálcán lévő olajnak tud benzinszaga lenni. Nem rendellenesség.

Mennyire emelkedett meg az olaj szintje? Milliméterekkel? Ugye tudod, hogy ez még bőven hibahatáron belül van? A nívón az olajszintet sok tényező befolyásolja, nem precíz mérőszköz.

márc. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Egy 3 milit növekedett meg. Tehát a max felett van 3 milivel. Viszonylag rövid távokat megyek 9 km a melóig és aztán 9 vissza.
márc. 26. 17:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Németeknél jellemző, hogy rövidtávoknál akár habos is lesz az olaj, ami a többinél max. akkor fordul elő, ha hengerfejes. Akkor sem kell feltétlenül megijedni ezeknél, ha az olajbeöntőn habos tejeskávé van. Az a folyamatos beindítás, leállítás miatt is lehet. Szerintem itt ennek az enyhébb, kezdetlegesebb tünetéről van szó. Nem lesz vele baj, ez ilyen.
márc. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Semmi hab nem látható az olajbetöltőn, nívópálcán sem.
márc. 26. 18:05
 5/13 A kérdező kommentje:
Kompresszió is lett mérve. 1. Henger 12bar, második 11,6 harmadik 11,3 és a negyedik is 11,3
márc. 26. 18:26
 6/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

"Egy 3 milit növekedett meg."


Ne izgulj, az semmi. Mint mondtam, egy nívópálca nem svájci óra.

Egyébként ha nagyon izgulsz ezen, menj egy hosszabb távot, 80-100 km-t, várd meg míg lehül kicsit a motor és nézd meg akkor az olajszintet. A benzinnek el kell párolognia az olajból így.

márc. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Amúgy azt néztem hogy rohadtul nem mindegy hogy hol nézem az olajszintet, mindig ugyanazon a helyen kell nézni, mert már egy kicsit ha lejt az autónak az orra akkor már legalább 2 milivel fentebb van. Erről a kompresszióról mi a vélemény? Nem kevés kocsit, ez már lassan közelít az 1 bár külömbséghez, mert ugye az a teória hogy 1 bárnál nem lehet nagyobb a hengerenkénti külömbség.
márc. 26. 18:48
 8/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Benzinesnél tökéletesek ezek az értékek.
márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként elég jól megy, szépen húz. Városban mondjuk benyeli a 8.3-at 100 kilométeren. Egyébként gondolom ha valami hiba miatt kerülne benzin az olajba akkor több lenne a fogyasztás is nem? Vagy pedig nem lenne ereje az autónak.
márc. 26. 19:00
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet víz is (levegő páratartalma). Labor meg tudja mondani, de annyit nem ér. Ha lehet, néha hosszabb útra érdemes elvinni. Ilyen pici eltéréssel nem érdemes foglalkozni még szerintem, figyelj oda rá továbbra is, kész.
márc. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!