Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a jele ha keveredik a...

Mi a jele ha keveredik a benzin a motorolajjal? Olajcserénél pont a max jelzésre lett töltve. Most meg max felett van, de miért?

Figyelt kérdés
Vízzel tuti nem keveredik, az nem fogy. Ha benzinnel keveredik nem hiszem hogy túlzottan sok kerül bele, mert ezt a szintet tartja már egy ideje, de mi a fenéért növekedett meg kicsit a szintje? Nem tudom eldönteni hogy az olaj benzinszagú e, valamit érzek rajta, de nem tudom hogy benzint e, viszont ha beszagolok az olajbetöltőbe ott szintén valami elég erős szag csap meg. Nézte egy szerelő, azt mondta nem érez benzinszagot rajta.

márc. 26. 17:46
1 2
 11/13 Szolovjov ***** válasza:
Például a Mazdák ezt odaáig tudják fokozni, hogy gyárilag elő is van írva hogy maximum két alkalommal szabad maximumig leengedni a benzin által felhígított olajat, utána csere. És ezt rövid távú használat mellett igen hamar el tudja érni. Régebben utánaolvastam mi okozza ezt a jelenséget, de már elfelejtettem. Mindenesetre röhej.
márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11.

Szívesen megnézném azt a "gyári előírást" ahol egy japán autóban olajcserétől olajcseréig, két alkalommal is le kell engedni a motorolajat, mert benzin jutott bele és felhígúlt.


Ha lehet, küldj már légyszíves egy ilyen linket.😎

márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek. Majd nézegetem az olajszintet és ha rosszabbra fordul akkor szerelő lesz a vége.
márc. 27. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!