Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autóban alvás legális?

Az autóban alvás legális?

Figyelt kérdés
Tegyük fel valaki messzire megy, és éjszaka is vezet, álmos lessz. Megáll egy pihenőben vagy akárhol ahol szabályos, és alszik pár órát(vagy akár reggelig), az legális?
márc. 27. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nincs kifejezetten tiltva, igen. De ha rendőr rád talál, vagy valaki rád hívja, ne lepődj meg, fel fognak kelteni, hogy minden rendben van e.
márc. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy #1 írja, ilyenkor előfordul hogy igazoltatnak és megkérdezik mit csinálsz, de amúgy szabad, nincs belőle gond. Nyilván ez a jobb opció, nem pedig az, hogy mész tovább, aztán befordulsz a szembejövők elé.
márc. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szabályos, és nem is zaklatás, de valóban előfordulhat, hogy megkérdezik az autóban alvót, hogy rendben van- e, nincs-e probléma.

Sőt már ez is egyre ritkább, nem foglalkoznak egymással az emberek.

Egyébként még a KRESZ elméleti oktatásnak is része, hogy amennyiben a fáradság legkisebb jelét észleled, sőt már inkább előtte, állj meg, pihenj, akár aludhatsz is az autóban.

márc. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Országfüggő. Van, ahol illegális, mert a közúti biztonságra hivatkozva (vagy még inkább a GDP növelése érdekében) megkérnek, hogy tessék kivenni egy motelszobát. Ausztriában, Németországban konkrétan tilos mondjuk egy benzinkúti vagy aldi parkolóban megállni és aludni.
márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Közúti biztonságra pont nem hivatkozhatnak, ha a fáradt gépjárművezető kiáll a forgalomból, és alszik, pihen.

A közúti biztonságot az veszélyezteti, ha nem engedik pihenni.

Lehet elvárás az, hogy menjen szállodába, de mit tudnak tenni azzal akinek pl nincs pénze?

Az autóban alvás bem tömeges jelenség, még Magyarországon sem.

Nem kényelmes, aki teheti, inkább keres jobb megoldást, de pontosan közlekedésbiztonsági szempontból teljesen legális.

Sokkal érdekesebb az a kérdés, hogy mi van akkor, ha az illető egy italozós este után beül az autóba, nem megy sehova, csak aludni akar, és megjelenik két rendőr...

Olyan esetben inkább ne is a kormány mögé ülj be.

márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is megállunk a Debrecen-Genf úton 2 órára aludni Németországban. Nem volt még baj. De pl. engem vonatozás közben már igazoltattak Ausztriában, miközben a csatlakozásomat vártam. Látták, hogy fehér ember vagyok, van útlevelem, nem vagyok részeg, nem volt gond, de azért alaposan megnézték, minek ülök félálomban egy padon.
márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is úgy gondolom, hogy inkább álljak meg, mintsem balesetet okozni, főleg forgalmas helyen.

5: Ez engem is érdekelne mit csinálnak, ha ittasan alszol a kocsiban... Szerintem minimum bevisznek a rendőrségre, ugyanis ittasan nem tudsz felelősségteljesen gondolkozni, simán elindulhatsz úgy, hogy még van alkohol a vérben, és kis mennyiségű alkohol is rontja a reflexet. Én karácsonykor egy pár korty csokis likőrt ittam, amiben kb alig van alkohol, de nem vezettem utána, mert nem ér annyit, hogy utána esetlegesen a jogosítványomba fájjon.

márc. 27. 19:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon semmi akadálya.
márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a kutyát nem érdekli normál helyen. a német autópályán alap, hogy a benzinkutak vagy pihenők parkolójában alszik valaki, én is rengeteget láttam már. mi a múltkor Szlovákiában álltunk meg éjjel 3kor 2 órára az út mentén, senkit se érdekelt.
márc. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es: ez biztosan nem igaz, hogy a németeknél tilos. akkor tilos csak ha megállni és várakozni tilos táblánál teszed, vagy olyan privát parkolóban, ahol nem engedik meg.
márc. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!