Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fék csikorgás mitől lehet?

Fék csikorgás mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb 1000 km-rel ezelőtt lett hátsó fékbetét és féktárcsa cserélve. Pár napja kb. 5-10km megtétele után csikorog a fék, de nem csak fékezésre, hanem menet közben is. Nagyobb fékezésre inkább elmúlik. Enyhe fékezéskor csikorog ugyanúgy. Zavar, mert pár hete lett cserélve, gyári minőségűre. Ate betét és Ate tárcsa.


Mitől lehet vajon? Valakinek ötlet?


Előre is köszi.



márc. 30. 17:51
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
54%

Az új fékbetétekbe már nem tehetnek bizonyos anyagokat környezetvédelmi és egészségügyi okokból, ezért a gyártóknak más anyagot kell alkalmazniuk, hogy tartós maradjon a fékbetét. Jól ledarált fémreszeléket tesznek mostanság az új betétekbe. Vannak viszont hibák, mert egyes fémdarabok nem darálódnak le tökéletesen, ami azt eredményezi, hogy a tárcsával összeérve csikorgó hangot hallat.

Ha rendes a szerelőd, megpróbálja legariztatni a betétet. Vagy megpróbálja tisztítani, széleit egy kicsit "megreszelni"

De az is lehet, hogy belement valahova egy kis kavics.

márc. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki kell venni a fékbetéteket és megcsiszolni. Lehet hogy nem csiszolták meg berakás előtt.
márc. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem mindig a fékbetét és a féktárcsa találkozáskor jön létre csikorgó hang. Nekem is volt ilyen gondom, és csak jobb oldalról jött, pedig több betétet is kipróbáltam, tárcsát is cseréltem. Csikorgást az adja, hogy a fékbetét hátulja csúszkál a munkahengeren, ezért ide jobb helyeken rézpasztát tesznek, de van mikor ez is csak ideiglenes megoldás. Nekem a végén féknyereg felújítás oldotta meg a problémát, és utána ugyanaz a féktárcsa/fékpofa kombináció kussban lett.
márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ate betét, Ate tárcsa.

Már régóta nem szokás az azonos márkájúak párosítása.

A tárcsa megfelelő, de valami puhább betéttel jobban üzemelne.

márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne azonos gyártású a tárcsa és a betét?

Amúgy a csikorgás oka, hogy rezgésbe jön a fékbetét, úgy szoktak ellene védekezni, hogy a hátulját, ami a féknyereggel érintkezik, bekenik rézpasztával vagy bronzpasztával (kifejezetten erre a célra készült termék) és ez annyit csillapít, hogy nem fog nyekeregni.

ápr. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5. Nem azt írtam, hogy "nem lehet".

Az a tapasztalat, hogy egy keményebb minűségű tárcsát, ajánlatos puhább betétekkel párosítani.(mert hogy inkább a betét fogyjon mint a tárcsa)

ápr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!