Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Éjszíj csúszásgátló spray-t...

Éjszíj csúszásgátló spray-t lehet használni 5*C alatt? Illetve aki használt már ilyet pontosan hogyan kell az ékszíjra fújni?

Figyelt kérdés
Motip csúszásgátló flakonján van egy feldolgozási 5-30fok feltüntetve, a mostani napos 2*Cba lehet használni?

#ékszíj #csikorgás #Ékszíj csúszás
2022. jan. 19. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne használj ilyet. Annak kéne a hajára fújni, aki kitalálta.
2022. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez placebó. Vagy max keni és azért nem hallani a csúszást de attól még csúszik. Cserélj szíjat, mert a szakadás és töredezés ellen nincs spray.
2022. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Nem keni, ragasztja. Idzonyatos szar meló letakarítani, ha később rendbe akarod tenni.
2022. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak megkeményíti a szíjat, hogy ne csússzon, de amire kéne, amelyik el van fáradva, az csak könnyebben elszakad, mert kemény. Cseréltesd ki, azt ajánlom. Nem nagy cucc cserélni.
2022. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ideiglenes megoldásnak jó csak, amíg elmész a boltba venni egy új szíjat. De annyi időre meg minek befújni?
2022. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 krwkco ***** válasza:
90%

"a mostani napos 2*C-ba lehet használni?"

Lehet. A flakonnak kell az adott tartományban lenni, hogy a töltőgáz kinyomja az anyagot.

A magyar használati utasítás azt mondja, hogy megkeményíti a megnyúlt szíjat, de a gyártó webhelyén erről nincs szó.

[link]

Csak annyi, hogy ápalja a gumit és a felületét némileg ragacsossá teszi.

Általában igaz, hogy ha az ékszíj azért csúszik, mert nincs jól megfeszítve, akkor be kell a feszességet állítani. Ha az autó olyan, hogy nincs feszítő, akkor a megnyúlt szíjat cserélni kell. Ha azért csúszik a szj, mert olajos vagy zsíros lett, akkor a szíjat is és a görgőket is meg kell tisztítani. Erre használható ez a spray is, mert főleg szénhidrogén származékokból áll.

Nem muszáj a motorteret összespray-zni, inkább egy rongyra kell fújni és a szíjat átkenni. És az elérhető görgők szabad felületét is. Aztán megpörgetni a motort és ismételni. Hogy minden szakasz át legyen törölve.

2022. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

fújtam innen, fújtam onnan, alig fértem a szíjakhoz, de fél nap múlva újra visított.


Szerviz, kicserélték a szíjakat, azóta csend van.

2022. jan. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krwkco ***** válasza:

"fújtam innen, fújtam onnan, alig fértem a szíjakhoz, de fél nap múlva újra visított."

Akkor laza volt. Szíjfeszítő nélküli rendszer volt?

2022. jan. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem fújtam be, inkább megy a szerelőhöz!
2022. jan. 19. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!