Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem veszi be az autóm a...

Meszike91 kérdése:

Miért nem veszi be az autóm a kettest?

Figyelt kérdés

A probléma csak néha fordul elő, általában simán beveszi. Viszont néha egész egyszerűen nem engedi. Ilyenkor nem recseg meg nincs semmi hang. Ha visszarakom hármasba és újra próbálom akkor pedig már engedi.


Autószerelőnél volt, de nekik nem sikerült előidézni a hibát, ezért inkább nem nyúltak hozzá.


Autó típusa: vw polo iv 1.4 benzin 80le



ápr. 1. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Volkswageneknél ha nem tévedek elég gyakori probléma a váltórudazat kopása, talán nálad is ez lehet. Úgy tudom lehet hozzá felújító készlet kapni.


De lehet ennél komolyabb is, például ha kopott a szinkrongyűrű, az is ezt tudja művelni.


Erre nem fogsz választ kapni, csak ha valaki mélyebben belemerül. Ez ilyenkor lutri, hogy mennyi időt és munkát fektet bele az ember, aztán lehet nem is talál semmit, mert máshol van a hiba. Ez ilyen sajnos.

ápr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szinkrongyűrü törése okozta.
ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szét kéne szedni a rudazatot, valószínű el van kopva, létezik emberi pénzért utángyártott cucc hozzá. Ha bele kéne nyúlni, az drága, bontott váltó csere megint nem olcsó.
ápr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szolovjov ***** válasza:
100%
Nekem csak hideg olajnál vette nehezen a kettest a Passat. Kicseréltem a váltóolajat, utána 2 ujjal lehetett berakni hidegen is.
ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 ha olaj, VW váltóba megéri a gyári, nagyon érzékenyek a szinkronok. Nem a legolcsóbb, de javítani még több lenne. Márkaker alvázszám szerint a bele valót adja, és megmondják a mennyiséget is.
ápr. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Még annyi hogy amikor nem engedi a kettest akkor többször sikerült kuplung felengedése nélkül 1-esbe rakni és onnan vissza már vette a kettest is. Ez nem szűkíti a hibalehetőségek listáját?

ápr. 6. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!