Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minőségi/megbízható automata...

Minőségi/megbízható automata váltós motor?

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok benne a motorozás témában, de úgy tudom, hogy vannak automata váltós motorok is. Nem nagy robogókra gondoltam! A Hondának láttam ilyenjeit, de teljesen vakon vagyok.
ápr. 2. 00:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, pl. a Honda NC700, NCX750, vagy a Honda Navi, de még az Africa Twin túramotornak is van DCT-s változata. Asszem az Apriliának is van. Meg persze vannak elektromos motorok, amik ugye nem váltósok, de ha kifejezetten nem automata váltó a lényeg, hanem csak az, hogy nem akarsz váltani, akkor én azok felé kacsingatnék.
ápr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?
ápr. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A kérdés az gondolom, hogy ki tudjuk-e neki guglizni, hogy "motorcycles with automatic transmission" és belinkelni az első öt cikket, ami konkrétan felsorolás/számozott lista különböző gyártók modelljeiről.
ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gilera DNA.
ápr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
egyrészt az érdekelne, hogy van e éles tapasztalata valakinek ilyennel, másrészt pedig hogy mennyire problémásak ezek a váltók, vagy már jól kiforrott technika és érdemes venni?
ápr. 2. 11:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Én NC700-at egyszer futólag vezettem. Megbízható, bár az én ízlésemnek hamarabb váltott másodikba, egy A kategóriás rutinvizsgán nem tetszett volna.

Nincs ezekkel semmi baj, nem emiatt lesz baleseted. Más kérdés, hogy nekem a motorozás arról szól, hogy pl. szerpentinen is ha úgy tetszik, 1-2 fokozattal lejjebb pakolom, más legyen a gázreakció, az érzet. Ezt egy automatával nem tudod kivitelezni. Inkább pályázásra meg városozni valók szerintem, megőrülnék, ha normális motoros utakon ilyet vezetnék. De az meg már ízlés és konkrét típus kérdése, hogy ilyen helyzetekben hogy van hangolva, hogyan szolgál. Azt meg ugye akkor tudod, ha megveszed. Vagy ha kinézel pár típust, és körbekérdezel az azokra szakosodó facebook csoportokban.

ápr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
(Már azt vegyük bele, hogy egy sorkettes meg egy sornégyes motoron máskor váltok. DCT-nél meg majd ő tudja.)
ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Más kérdés, hogy nekem a motorozás arról szól, hogy pl. szerpentinen is ha úgy tetszik, 1-2 fokozattal lejjebb pakolom, más legyen a gázreakció, az érzet. Ezt egy automatával nem tudod kivitelezni."

De ki tudod vitelezni. Minden automata váltó kapcsolható manuális módba.

ápr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, van bal kéznél pici kapcsoló, én nem jöttem rá, pontosan hogyan kezelhető, nyilván ha a sajátom lenne, utánajárnék.
ápr. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9: Akkor miért terjesztesz hazugságokat?
ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!