Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik hajtás a jövő?

Szerintetek melyik hajtás a jövő?

Figyelt kérdés
Én a hidrogén hajtású belső égésű motorokra vagyok nagyon kíváncsi, hogy mi lesz belőlük a jövőben, mert a mostani hidro belsőégésű motoroknak nagyon rossz a hatásfoka.
ápr. 3. 20:01
A kérdező szavazást indított:
Benzin, dízel, gáz
elektromos/hidro cellás elektromos
belső égésű hidrogén
21 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mind a három a jövő lesz csak kérdés milyen arányban.
ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik maradni fog, csak természetessé fog válni hogy az emberek többféle hajtást használnak, kb olyan lesz mint a ki főz gázzal, meg ki villannyal.
ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Rövid-közép távon (15-20 év) én 2 technológiát tudok elképzelni, hogy dominálni fog:


1. A teljesen villany

2. Az un "range extender"-es villanyautó, vagyis ami alapvetően villanyautó de kis akkumulátorral + van benne egy hagyományos belső égésű motor, hajtása viszont nincs, csak generátorként funkcionál.


A teljesen villany megoldásoknál egyenlőre még a hatótáv és az akku töltése a probléma. Hiába vannak már 4-5-600 km-es hatótávok, ritkán ugyan de az sem mindig elég, a töltés pedig otthon hosszadalmas (társasházban, panelben, stb... megoldhatatlan), szuperchargerről pedig nem bírná el az elektromos hálóza, ha hirelen az autópark nagy részét leváltanák.


Ennek alternatívája a range extenderes kocsi, mikor rövid távokon bókálszik az ember napi bejáráshoz pl akkor simán éjszaka otthon felölti azt a 100-200 km hatótávot, ha viszont vinné a pereputtyot a horvát tengerpartra nem kell 2x megállni tölteni, egy kis tank benyával megoldja. Az autógyáraknak meg szítiszta profit, benzinmotort nem kell fejleszteni, mert már van, az elektromos hajtás olcsó és elérhető és nem kell bele nagy akku, sem hiper szuper töltési technológia...

ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én azért lennék kíváncsi a belsőégésű hidrogén motorra, mert egyrészt teljesen környetet barát, másrészt ott nincs az, elromlik az akkumulátor és mehet a levesbe + a motor. Akkor lenne a legjobb, ha az is olyan lenne mint pl egy sima belsőégésű, hogy bármit megjavíthatsz rajta.
ápr. 3. 22:02
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Elektromos hajtás már rég a jelen, nemhogy a jövő. A püfögés, brummogás már a múlt.
ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%

Belsőégésű hidrogén?

A drágán előállított hidrogént egy túlbonyolított, pocsék hatásfokú otto-motorban akarod elégetni?

ápr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ugyan ezt írtam le kedves 6#, hogy rossz a hatásfoka. Ezért vagyok kíváncsi mit hozznak ki belőle, ugyan is a Hyundai 2025-re a saját HDI Hidrogén motorjukat tervezik sorozatgyártásban kamionokba, buszokba és egyéb járművekbe.
ápr. 3. 23:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező valamit félre olvastál szerintem. A hidrogént nem üzemanyagként égeti el a kocsi belsőégésű motorban, hanem hidrogén segítségével állít elő elektromos áramot amellyel egy elektromotor segítségével hajtja meg az autót.

[link]

ápr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A benzin/dízel autókat szépen lassan kiszorítják a hybrid, még inkább a full elektromos modellek az elkövetkező nagyjából 10-15 évben szerintem. Hogy utána mi lesz, azt szerintem még tippelni sem lehet biztonsággal. Én arra számítok, hogy a tisztán elektromos hajtás relatív rövid életű lesz és jön helyette valami más, hidrogén pl. Hacsak nem történik valami olyan korszakalkotó fizikai/kémiai felfedezés, ami teljesen új alapokra helyezi az iparágat.
ápr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
8# Akkor bocsánat, összekevertem. A Toyota csinált egy hidrogén belső égesűt, amivel részt vettek egy 24 órás versenyen. Egy átlakaított Corolla volt, és folyékony hidrogénből csinált gáz hidrogént, és az ment a motorba, és ugyan úgy műkodött, mint egy benzines. Én erre lennék kívancsi.
ápr. 4. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!