Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift 1.3 16v mk2 Bele...

Suzuki swift 1.3 16v mk2 Belementem egy árokba és elment a jobb első kerék hajtása. A bal kerék megy ha megemelem az autót. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Belső csuklónál sztem nem ér össze és nem adja át az erőt, ezt higy tudnám orvosolni?

márc. 6. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg kell bontani a futomuvet, megnezni a feltengelyt es a futomu alkatreszeket hogy milyen allapotban vannak, ha szukseges akkor csere. Azt ketlem, hogy csak szetugrott a belso csuklo, ha csak ennyi lenne azt latnad. Meg szerintem ha a csonkallvany-lengokar nem serul, nem szakad, nem is tud szetcsuszni a feltengely, csak torik.
márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Féltengely kijött a helyéről valószínűleg.
márc. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megemeled az autót, akkor eldifferál, ezért forog csak az egyik kerék.


Ettől függetlenül még lehet baja, de ez egyáltalán nem bizonyítja azt, hogy teljesen megszűnt volna a hajtás a jobb oldalon. Tedd le földre, indulj el nagy gázzal durva kuplunggal, hogy elkaparjon, aztán nézd meg mi történt. Ha mindkét keréknél húzott csíkot, akkor nyilvánvalóan van hajtás jobb oldalon is.

márc. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem megy, próbáltam elindulni, de csak a belső csuklóig hajt (féltengelyt 1 napja cseréltem ki), utána a rudazat már nem pörög.
márc. 6. 21:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!