Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szorul a bal hátsó fék?

Miért szorul a bal hátsó fék?

Figyelt kérdés

Most cseréltem új TRW betéteket és tárcsákat de a bal hátsó fék szorul, már a régi betéttel és tárcsával is észrevettem hogy szorul mert megégette a tárcsát és nagyon melegszik.


Már töbször szétszedtem a nyerget megtakarítottam rézpasztával összeraktam a csúszkákat és a betét csúszó része is megvan kenve a munkahenger is könnyen visszatekeredik, már a kéziféket is le kötöttem és még mindig szorul ha meg nyomom a fékpedált nem old ki csak ha meg útögetem egy kicsit de utánna megint szorul.


Mi lehet vele ?

ABS-kockára gyanakszom de nem dobja be hibának.



ápr. 5. 05:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
VAlamit rosszul csinálsz és ezt innen senki nem fogja megmondani.
ápr. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem nyomtad vissza a hengert...
ápr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nyomasd ki a munkahengert, és takarítsd meg, majd egy ilyen pasztával kend be visszarakás előtt, és akkor tuti nem fog szorulni, nekem használt. Ezen felül egy teljes fékfolyadékcsere és körbelégtelenítés sem árthat ha nem volt 2 éven belül.

[link]

ápr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A hengert vissza tekertem új betét van benne a kerékagy is fémtisztára le van takarítva úgy van felrakva a tárcsa.

Mikor összerakom nem szorul csak ha ráfékezek nem enged vissza enyhén kuszul és melegszik,

minden fék kiold csak a bal hátsó nem.

ápr. 5. 08:01
 5/15 A kérdező kommentje:
Most cseréltem fékfolyadékot és légtelenítettem is.
ápr. 5. 08:03
 6/15 anonim ***** válasza:
A fékbetétek mennyire könnyen mennek a helyükre? Manapság előfordul még jó minőségű fékbetéteknél is, hogy annyira vastag a festékréteg a fülein, hogy emiatt szorul a helyén.
ápr. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem szorul a betét könnyen mozog.
ápr. 5. 08:36
 8/15 anonim ***** válasza:
Ott a fék nyereg lesz rossz, vagy a gumi fékcső "szőrösödött" ki belűről és az nem enged vissza.
ápr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha nincs bent a betét, a nyereg mennyire könnyen mozog a nyeregtartón? Lehet hogy a nyeregtartó deformálódott, vagy pozíciót vesztett, érdemes leszedni, megtakarítani, ahol illeszkedik a csonkállványra ott is fémtisztára lepucolni, a nyeregtartó csavarjait meg 3-4 lépcsőben nyomatékolni úgy, hogy felváltva húzgálod meg őket. Alsó-felső 10Nm-10Nm, majd 20-50 és utána a vége.
ápr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja meg a nyeregtartó csavarjait is érdemes lehet cserélni.
ápr. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!