Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért szorul a bal hátsó fék?

Miért szorul a bal hátsó fék?

Figyelt kérdés

Most cseréltem új TRW betéteket és tárcsákat de a bal hátsó fék szorul, már a régi betéttel és tárcsával is észrevettem hogy szorul mert megégette a tárcsát és nagyon melegszik.


Már töbször szétszedtem a nyerget megtakarítottam rézpasztával összeraktam a csúszkákat és a betét csúszó része is megvan kenve a munkahenger is könnyen visszatekeredik, már a kéziféket is le kötöttem és még mindig szorul ha meg nyomom a fékpedált nem old ki csak ha meg útögetem egy kicsit de utánna megint szorul.


Mi lehet vele ?

ABS-kockára gyanakszom de nem dobja be hibának.



ápr. 5. 05:56
1 2
 11/15 Morzsi007 ***** válasza:
77%

Nekem hasonló gondom volt/van.

Tavaly nyáron egyszer pár km után felforrósodott, befogott szintén a bal hátsó nálam is. Hazajöttem kitakarítottam, megjárattam a dugattyút, pár hónapig jó volt, de mikor megforgattam, mintha 8-as lett volna a tárcsába, volt, hogy könnyen ment, volt olyan rész, ahol szorult. Idén év elején megint kezdett viszonylag gyorsan felforrósodni, szerelőhöz vittem, először kitakarította, de utána is jobban melegedett, mint a többi. Mondtam, hosszabb útra kellene menni (120km) valamit kezdjünk vele. Végül féknyerget cserélt, szerinte a régivel sem volt gond. Most jobb lett, egy minimálisat még mindig szorul a jobb hátsóhoz képest, de hosszabb úton sem volt gond vele. Hozzáteszem, az új féknyereggel jobb lett. Én a kézifék bowdenre és a tárcsára gyanakodtam, de azok még nem lettek cserélve. Mazda 6 GH.

Még egy észrevétel, ha sok zsírt teszel a csúszkákhoz, akkor az próbálja visszanyomni, ezáltal feszül, fognak a betétek.

ápr. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Ma már kicseréltem a fék nyerget is és még mindig szorul.

Mi lehet vele?

ápr. 5. 20:00
 13/15 anonim ***** válasza:
Vidd el szerelőhöz.
ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Deformált nyeregtartó. De az is lehet hogy megrogyott a kerékcsapágy, csak még nincs hangja.
ápr. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Morzsi007 ***** válasza:
Egyébként milyen autó, mennyi idős, futás?
ápr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!