Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda cbr 125r-re egyenes kipu?

Honda cbr 125r-re egyenes kipu?

Figyelt kérdés
A rendőr mennyire fogja vajon díjazni ezt.? Elég jó hangja van de gondolom a rendőr egyből megbüntet miatta. Egyébként cbr 125r-el lehet már előzgetni vársoban? Nem összevissza mint egy barom csak egy két lassú autóst lehet már vele előzni? Vagy nem nagyon? Tapasztalatok?

ápr. 6. 22:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért büntetne meg a rendőr egyből? Az a kérdés, hogy műszaki vizsgát kap-e, megvan-e az E-jel stb. A rendőr akkor büntet meg, ha a műszaki vizsga idejére kicseréled, és kiszúrja egy esetleges közúti ellenőrzéskor, hogy hoppá, nem az a kipufogó van rajta, mint ami a forgalmiba be van jegyezve.


Előzgetést megint nem értem. Előzni akkor szoktunk, ha adottak a körülmények. Autóval is lehet előzni, motorral is. Nyilván ha 70-es tábla van, öreg papi meg 40-nel autózik, megelőzheted. :D Igen, motorként dinamikusan gyorsul, de azt úgyis ki kell tapasztalnod.


Vagy arra gondolsz, hogy nem normálisan sávban, hanem autók között elmenni? Azt csak álló sor között szabályos. Oké, bevallom, Hungárián ha az átlagsebesség kb. 20-nál is kevesebb akkor azért szoktam cikázni az autók között, de azt nagyon figyelmesen kell csinálni.

Előzni amúgy sem városban szoktunk többnyire, ott csorog a forgalom, meg több sáv is van ahol nem feltétlenül kötelező jobbra tartani. Városon kívül, na, ott más a helyzet. És arra viszont azt javaslom, hogy autóútra, autópályára már nem való egy ekkora motor. Nem fogod tartani a ritmust, vagy legalábbis nem úgy, hogy még tartalékod is van. Főúton ahol elvileg 90-nel szabad menni, oda még csak-csak, bár amilyenek a román kamionosok, azt sem feltétlenül erőltetném.

ápr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A rendőrök megtudják mérni milyen hangos a kipufogód, és célértéknek, ott van a vázon a tábla, hogy pl 4000-es fordulaton, hány decibel az a hangerő ami max a kipufogó kibocsájthat. Ha neked ennél hangosabb, akkor büntethetnek, vagy akár ugrik a forgalmi, és viheted a motort szigorított műszakira. Meg hiába van E jel a kipufogóban, ha nincs beírva a forgalmiba, akkor ugyanúgy szabálytalan a használata, mint egy be nem írt vonóhorognak.

A "húzd a gázt" tett fel pont egy ilyen videót, hogy büntették a hangos kipufogó miatt

[link]

ápr. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy büntessék is az ilyet. Én motorosként akkor veszem néha észre a másik motorost, amikor már mellettem húz el nagyon vagányan, pedig másodpercenként pillantok a tükörbe. A hang a kipufogóból hátra terjed,még az az érvelés is kamu, hogy a saját biztonsága érdekében hangosabb. Nekem szerintem egész jó fülem van, de ezeket nem hallom meg, hiába bőgetik.
ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 dirtboy ***** válasza:

3-as.

Lakott területen belül gyalogos,bicajos,rolleres is sokkal távolabbról meghallja hogy közeleg egy motoros. Motoron én sem hallom meg a másik motorost mert egyrészt ott a szélzaj másrészt pedig mert a saját kipufogóm mégis csak közelebb szól.


Kérdező. Lehetőleg maradjon minden gyári és legális,sokkal élvezetesebb lesz menni ha nem kell rendőröktől fosni.

ápr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 És el is hinném, hogy te motorozol, ha legalább megemlítetted volna, hogy bizony a mai csúcstechnológiás sisakban nem hallod. De a gyalogos, biciklis, rolleres pont nem fogja hallani. Nem is akarja, nem is kell neki, és nem is az ő irányába terjed a hang. Ő azt a motorost hallja, akinek már csak a fenekét látja. Vagy hülye vagy, vagy motorosok között vagy a hülye. De ne mondd, hogy neked a biciklisek érdekében van sportkipufogód, mert vagy nincs, vagy nem ezért van, hanem azért, mert máshogy nem áll fel.
ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dirtboy ***** válasza:

Engem nem izgat hogy te mit hiszel de a sisakok pont nem zajtszűrni vannak.

Nekem jelenleg scorpion exo1200 van és minden motorozás után bedugult a fülem.

A régi motoromon dupla sport dobvan de nem nyitott rendszer van rajta.

A gyalogosok pedig simán hallják,ehez nem kell motozoni sem elég gyalogolni olyan helyen ahol járnak motorosok. Én borsod megyéből származom nem volt olyan utam ahol ne szaladgáltak volna a kapuhoz gyerekek mutogatni hogy húzzam neki. Gondolom ők sem hallottak csak ráéreztek hogy közeledik egy motor.


Nekem a motorhangra állfel nem a hangerőre. Sokszor volt sz ar érzés hogy zsibong a fejem de egyébként a sportdobbal vettem meg a Z1000-ret,nem én vettem rá.

Jelenleg egy 2019-es suzuki gsx-s 1000-rem van. Egyenlőre még papírmunka folyik így nem nagyon használtam de pl ennek a gyári dobbal nagyon széphangja van és nekem kellően hangos is így erre nem is tervezek sportdobot venni.

ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Na majd valamikor veszel normális motort. Meg veszel hozzá normális sisakot. És utána újra megpróbálunk beszélgetni. :)
ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 dirtboy ***** válasza:
oksa
ápr. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!