Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Blogos, csigás sushi japán-fra...

Blogos, csigás sushi japán-francia módra?

Figyelt kérdés

Az autó…

egy 4007-es Peugeot 2.2 HDi motorral 270 ezer én álltalam belehajtott km-rel. (Mitsubishi Outlander Oeugeot orral) 16 éves, én vagyok az elsö tulaja, 0km-esen vettem. Nagyszervizen volt a héten. Cseréltek vezérlést, fékbetétet, féktárcsát, új nyárigumit rakattam rájuk, váltóolajat cseréltek még, valamint májusban kap hátsó féltengelyeket, új elsö lengökarokat, és a futómü majdnem összes szilentjét kicserélik és futómüvet állitanak.


Majom-banán efektus…

Jelenleg hibakódmentes, a májusi szerviz után pedig tökéletes àllapotban lesz. Kb 5 évente ejtek meg egy majd 800 ezres megelözökarbantartást/szervizt, ez most idén majd 1,3 millió volt. Na…majmom van, etetni kell banánnal, akkor is ha drága.



Szigorú 10 ezer…

Ezen felül évente kap új olajat, szüröket, illetve a szükséges futómü és fék katbantartást.


Hiba csuszott a technikába. Drágának hallatszik…

Hazafelé (szervizelés után kb 450km-rel) az M7-esen egy visszaváltás után amikor újra 6-osba akartam váltani, elkezdett csörömpölni a váltò és ahogy gázt adtam neki, kb, mintha üresben lenne az autó: bögött, de nem hajtott. Mintha kupplung nélkül váltottam volna.

Hát jó. Egy pihenönél félreálltam, majd meglestem alulról, van e valami olajfolyás… sehol semmi. R,1,2,3,4,5 tökéletes, de a 6 az csö…


1 szerviz mindfelett…

Újkora ota odahordom az autót, mert félek a márkaszervizektöl. A szerviznek vannak PSA licenszei, vagyis gariban is javitanak, és csak a PSA alkatrèszekkel dolgoznak. A tualj jol ismer engem, én is a szervizt.


Nem éppen pènztárca barát hangok…

Viszont nekem ez egy váltócserének hangzik. Az olajfolyás mindig idöben lett megszüntetve, mindig figyelem a kocsibeállót, rendszeresen takarítom, de nincsen nyoma olajfolyásnak.


Kupplung nem volt még cserélve, mert 300 ezer a várható élettartalma és a fogáspontja még középen van kb.



No risk, no fun?

Namost én Keszthelyen lakom, a szerviz pedig Budapesten van. Nekimerjek igy vágni egy közel 200km-es útnak, vagy trailer? Féltem a kicsikét.

Az van, hogy abban a szervizben mindig megbizom, szoval nem szivesen megyek máshoz. :/


Mennyire vagytok kiváncsiak az esetleges folytatásra és vagy költségek megoszlására?


ápr. 7. 13:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Semennyire.
ápr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!