Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kidobjam a tizenhárom éves...

Kidobjam a tizenhárom éves Michelin téligumikat, vagy valakinek még jó lehet ?

Figyelt kérdés
Soha nem láttam még ilyen jó állapotú öreg gumiabroncsokat, garázsban tartott autóhoz kaptam. Nem váltak repedezetté, nem koptak el. A nyári abroncsok kopottak voltak, kidobtam mindet már.

ápr. 8. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Az anyag fárad el, hiába alig használt.

Gumisok 10+ éveseket nem szoktak felrakni.

ápr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Az már kuka, nem biztonságos, de tuti lesz olyan idióta aki megveszi.
ápr. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem, hogy elfárad az anyag, csak ennek semmi nyomát nem látom. Nem pénzzé akarom tenni, csak érdekel, hogy tényleg kuka-e. Levizsgázott vele már az autó, tehát konkrét előírásba nem ütközik szerintem.
ápr. 8. 17:46
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Jesszus! Én meg azon aggódom, hogy 6 évesek a gumijaim! Nincsenek még lekopva, azon nyugtattam magam, hogy spórolás van, idénre még jó lesz, aztán jövőre veszek újat. Meggyőztem magam, de nem szívesen tettem már fel.

13 éves, oké, hogy nincs szemmel láthatóan kirpedezve, de kemény lehet már mint a kő. Közel nem olyan a tapadása már, mint új korában. Ezt ránézésre nem feltétlenül fogod tudni megállapítani. Csúszós úton, esőben, vészfékezéskor viszont sokkal könnyebben megcsúszol vele. Oké, hogy 99,999%-ban nem számít, de lehet hogy pont az a 0,001% lesz a fél méterrel a Kamaz mögött, vagy fél méterrel a Kamazban! Nagyon nem mindegy!

ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

#3 "ennek semmi nyomát nem látom"


A gerincsérvnek sem látod kívülről nyomát, akkor az sem létezik?


"konkrét előírásba nem ütközik"


Előírásba valóban nem, legalábbis itthon (nagyon sajnálatos), de ha valakinek a saját biztonsága másodlagos és csak a szabályok érdeklik, akkor az meg is érdemli, hogy egy ilyen gumival az autópályán elcsattanjon egy árokba boruljon.

ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
10+ éves gumit semmilyen körülmények között nem szabad használni. Persze csak ha fontos a saját testi épséged. Ettől függetlenül én eladnám 10-20 ezerért, szinte biztos megveszi valami proli.
ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
13 év után már kuka akár volt használva akár nem. De tuti van olyan spúr aki megveszi. Próbáld meg eladni akkor legalább ha keveset kapsz érte de tuti megveszi valami olcsójános, a hulladékudvarban úgy is még neked kellene fizetni hogy le adhasd.
ápr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a releváns válaszokat, vettem már újakat. Csak érdekelt, hogy is van ez pontosan.
ápr. 8. 18:06
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

#5 Ja és még valami: autószerelő vagyok. Voltam már Continental által szervezett nemzetközi tréningen. Nyilván nem vagyok szakértője a témánál, de őszintén tudom állítani, hogy jobban értek hozzá, mint az átlag ember. A sajátomat 6 évesen eldobom és kiadom a pénzt egy új szett Michelinre. Ez szerintem sokat elmond.


Plusz, még az előző autómhoz vettem egy szett felnit és jártak hozzá gumik. Ez 2021-ben volt. A gumik 1999-es gyártásúak voltak, akkor 22 évesek. Hallod, VAJPUHA Michelinek, 7mm profilmélység, egyetlen apró repedésnek sincs nyoma sem, semmi. Ha valaki ránéz, azt mondja, hogy az egy vadonatúj gumi, kizárólag a DOT szám árulkodik a koráról. Egy laikus baleknak simán eladhattam volna vagy 40 ezer forintért a szettet. Nem adtam el, pedig jó kis zsebpénz lehetett volna. Na tippelj miért nem... A mai napig megvannak amúgy, legközelebb majd ha jönnek elvinni a használt gumikat, feldobom azokat is, vigyék a picsába. Egy túlkoros gumi nagyon kiszámíthatatlan. Hiába tudnám eladni jó pénzért, tudom, hogy nagyon balesetveszélyes és inkább lemondok a pénzről, minthogy átverjek valakit és miattam haljon meg. Én pontosan tudom, hogy milyen kockázattal jár. Ha nem így lenne, eladnám. Nem adom.

ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 grafno ***** válasza:
16%
Most lett cserelve a 12eves nyári gumi, mert elerte a profilmelyseget és nem tűnt fel semmi ami miatt előbb kellett volna cserélni. A szerelő tavaly még azt mondta, hogy egy évet kibirnak. A tv-ben a michlen szaki meg azt mondta, hogy addig használjuk a gumit amíg el nem érjük a profilmelyseget. Ennek a guminak semmi látható baja nem volt. Pedig egy 18" kerekrol beszélünk ami 12evesen elég sűrűn volt autópályán használva.
ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!