Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2-es Ford Focus-ra mekkora...

2-es Ford Focus-ra mekkora alufelni való?

Figyelt kérdés

Nem vagyok otthon az efféle műszaki témákban. Annyit tudok, most acélfelni van az autón 195/56 r15-ös nyárigumival. 5 csavaros az acélfelni, 2007-es az autó.

Mit kell néznem/tudnom ha ugyanekkora méretű gumihoz szeretnék alufelnit vásárolni?

Nézzük mondjuk ezt az oldalt:

[link]

Sajnos olyan dolgokat kérdez amiről nem tudok semmit (osztókört, ET-szám, felni szélessége)


Köszönöm a segítséget.


ápr. 12. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen motorral van szerelve az auto? Milyen kivitel (sedan, kombi, ferde hatu)?
ápr. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt nezd at:

[link]



Azert kerdeztem hogy milyen motor, mert autotipusonkent a fektarcsa merete valtozhat, egy 1.6 szivora lehet hogy a 14-15-os felni is felmegy, de ha a 2.2 dizelen vagy V6 motoroson nagyobb a tarcsa, lehet hogy nagyobb felni kell. Meg kellnezni a gyartoi ajanlast.

ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.6 benzin, 101 le. Kombi.

Köszönöm.

ápr. 12. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt talalod a gyari felni es gumimereteket.

R15-16-17 a felni atmeroje. Szerintem ezekre az utakra celszeru R15-os felnit venni. Lyukosztas 5*108, felno szelessege J6 col, sajtolasi melyseg ET52 mm.


Hozza tartozo gumimeret 195/65 R15. Amit irtal, hogy 56 szeles, nem szabvany meret, azaz olyan nincs, felcserelted a ket karaktert. 🙂


[link]

ápr. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, véletlen felcseréltem a két karaktert, valóban.

Köszönöm a válaszod. Ez teljesen biztos hogy mind jó és ezek alapján vehetek alufelnit? Egyébként a nyári 195/65 r15-ös gumi már megvan, a következő hogy egy szép és jó alufelnit találjak ugyanebben a méretben.

ápr. 12. 19:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, bármelyik Fordra ajánlott 5x108 lyukosztású, 6J széles, R15-ös átmérőjű alufelni jó lesz hozzá. Még amire érdemes figyelni, hogy az a csavar/anya ami az acélfelnihez van, nem biztos hogy jó lesz az alufelnihez. Ha bemész egy autósboltba, tudnak segíteni, érdemes rápróbálni a csavart/anyát mielőtt megveszel az autóhoz 20 csavart.
ápr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ápr. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!