Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csinálja, ezt autó?...

Miért csinálja, ezt autó? Olyan mintha egy fél fokozatot vissza váltana bizonyos fokozatban.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy olyan problémám lenne, hogy menetközbe, csak, úgy magától felugrik a fordulatszám (olyan mintha, egy FÉL fokozatot vissza váltana,), általában olyan 10-15km után szokta. Eddig 130km/h sebességnél olyan 2500-2600-os volt a fordulatszám, most ugyanazon a sebességen, ugyanazon az úton 2800-3000-es és ha vissza engedem a gázt, hagyom, hogy vissza essen a fordulatszám akkor megint jó egy darabig . Mikor felmegyek a pályára egy darabig tartja a 2500as fordulatszám körülit, de ,csak, úgy magától felugrik 2900 körülire, mintha gyorsulnék, pedig nem, emelkedő sincs ilyenkor. Vezérlés most lett cserélve nyár elején(2023), automataváltó olaj is. Olaj van benne amennyit kell és jó állapotban is van, víz is van benne. Klima nélkül is próbáltam, ugyanaz. . Ha esetleg valami információt kihagytam, kommentbe leirom, most ennyi jutott eszembe amit tudni kell jelenleg róla.

2002-es VW passat, pdtdi 1.9es 131le 5 sebességes automata.

Voltam vele szerelőnél, lecserélte a a. váltóolajat (újra), de nem segített neki sincs ötlete mi baja lehet.


Köszi előre is a segítséget!



ápr. 13. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És valóban megemelkedik a fordulatszám, vagy csak a mutató szerint?
ápr. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1


Igen, hangra is hallani, meg érzésre is érezni, hogy változik valami. Szépen vált fokozatok között, nem üt, nem rangát meg semmi.

ápr. 13. 16:50
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát érdekes. Automata váltókban nem nagyon vagyok otthon, párszor cseréltem DSG-ben olajat, azoknál előfordul, hogy olajcsere után nullázni kell számítógéppel a váltó vezérlőegységet, mert használat közben tanítják magukat, olajcsere után pedig a régi értékekkel nem működnek jól, ezért kell ezt törölni és gyári állapotba rakni őket.


Tudom, hogy a tiéd nem DSG, de esetleg valami hasonló problémát el tudok képzelni. Jobb ötletem nincs.

ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy fél fokozat.
ápr. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Csúszik a kuplung? De akkor miért szakaszosan?

Érdemes lenne egy hozzáértő szerelőhöz elvinni

ápr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3


Ezt nem is tudtam, hogy géppel nullázni kell. A szerelőnk, aki lecserélte a valtóolajat, az azt mondta, hogy automataváltókkal nem foglalkoznak, olajat azt lecserélik, de szétbontani, meg ilyenekkel nem foglalkoznak. Akkor elöször ezzel probálkozom majd, hátha ez lesz a megoldás. Köszi a tippet!

ápr. 13. 20:03
 7/12 A kérdező kommentje:

#4


Azért írtam, hogy "olyan", mert, ha manuálisan vissza váltok egyet, akkor 3200+ a fordulatszám.

ápr. 13. 20:08
 8/12 A kérdező kommentje:

#5


Nem csúszik, mármint mi szakaszosan?


Igen, tudom, de jelenleg anyagilag nem állok, úgy, hogy egy váltó javítás bele férjen. Csak azért kérdeztem, hogy legyen valami kiindulópont, vagy hátha találkozott valaki ilyennel.

ápr. 13. 20:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Valamiért nem zár össze a wandler.
ápr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#6 Hú hát ez így nem hangzik túl biztatóan. Automata váltókban nem olyan egyszerű az olajcsere, mint a motorban, vagy manuális váltóban, hogy leengeded, feltöltöd, kész. Ha nem ért hozzá, akkor könnyen lehet, hogy elmulasztott lépéseket és azért szar. De mivel nem tudjuk, hogy pontosan mit csinált, ezért azt sem tudhatjuk, hogy ő hibázott-e.
ápr. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!