Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel Mazda 5-ös: Sajnos...

Dízel Mazda 5-ös: Sajnos kigyulladt a motor menet közben, alig bírtam eloltani. Minden szétégett. Mennyibe kerül megjavítani az autót?

Figyelt kérdés

ápr. 13. 23:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Szakszerviz vállalná?
ápr. 13. 23:53
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Minden szétégett."


Ezek után mi a fenét akarsz megjavítani????

ápr. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Olcsóbb egy újat venni
ápr. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes vagy ha az égő üzemanyagot, olajat, műanyagokat el tudtad oltani. Vízzel, kisebb pár kilós poroltóval, ha már minden belobbant, kiterjedtebb a tűz, nem egyszerű mutatvány.

Ha csak kezdődő tűz volt, akkor nem égett minden szét. Meg kell nézni mit kell rajta cserélni. De nagyon könnyen lehet GTK.

Lehet motort is cserélni komplettem. De ha a karosszéria , fényezés is sérült, meg amúgy is valami sokat futott, öregebb autóról van szó, ami nem túl különleges darab, én nem vesződnék vele. Belökném a legelső bontóba és elfelejteném, vennék helyette valami mást.

ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mehet a bontóba.
ápr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2007-s darab a birtokunkban van már 17 éve majdnem.

Modernebbre váltás miatt le cseréltünk volna, így hirdette a párom többek között az interneten is egy jó árban

Pont holnap jöttek volna megnézni... , nem tudom ha sajnos így alakult bontásnak vagy donornak megfelel? A motor és a vezetékek égtek szét a fényezése is megserult.

Legelső hibája vásárlás után 5 évvel a rozsdásodás volt.


Bontóba mennyiért veszik fel?

ápr. 14. 09:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, sok helyen sajnos csak ingyen veszik át, ha nekik kell még elszállítani is. Esetleg a roncsautó felvásárlás FB oldalt próbáld meg, ők is egy bontó, de ők lehet, hogy adnak valamennyi pénzt is az igazolás mellé amivel ki tudod vonatni. De nyilván egy bontónál pár tíz ezernél többre ne számíts akkor se, ha egyáltalán fizetnek. :(

Ha csak szétbontod a kertben, hogy eladd te magad a használható alkatrészeit, azzal meg az a probléma, hogy nem fogod tudni végleg kivonatni, és örökké a neveden marad a nyilvántartásban.

ápr. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon, otthon autót bontani tilos. Illetve nem is tudod kivitelezni, mert kivonatni forgalomból csak úgy tudod, ha a bontós átvette. Ők meg nem fognak neked bontási igazolást adni puszira. Ha meg nem vonatod ki életed végéig fizethetsz rá mindent.


A bontós egy kiégett kocsiért semmit nem fog adni, sőt, ő fog pénz kérni a bontási igazolásért.

ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg kell hirdetni így, és majd jelentkezik valami bontós, aki elviszi. Arra figyelj cska, hogy legyen lepapírozva. Érdemi összegre ne számíts belőle már
ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!