Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féklámpa össze vissza világit?

Féklámpa össze vissza világit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy 2000-es gyártmányú, skoda fabia 1.4 (atz motorkódos, 68le.)


Az éjszaka folyamán parkoló állásban többször felkapcsolt a feklampa, illetve többször le, nem lett az autóhoz nyulva, menet közben normálisan működik.


Reggel otthagytam ismerősömnel az autót, majd szólt a párja, hogy megint ég a feklampa rajta. Mitől lehet, hogy egyszer csinálja és egyszer nem? A kocsiban senki nem ült és használva se volt közben.. Én jeladora tippelek de nem vagyok benne biztos. Más tipp?



ápr. 19. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván a féklámpa kapcsolót kikell cserélni.
ápr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

#1 Ha nincs rajta gyújtás, nem világít a féklampa normális esetben, ha a féklampa kapcsoló rossz, akkor sem.


Valószínűleg zárlat van valahol, ami miatt az autó "akarata" ellenére is áram alá kerül az izzó.

ápr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetlen autó áramkörében nincs semmi olyan berendezés, ami gyújtás nélkül és kikapcsolt világítás mellett, működésbe hozhatná a féklámpákat.

Ezeket a lámpákat nem valami bonyolult "jeladó", hanem egy végtelenül egyszerű, mechanikus kapcsoló működteti.

A szokványos ki-be álláson kívül nem tud mást.

1.Vagy működik a fékpedál lenyomására,

2.vagy összeégett és állandóan világít,

3.vagy szakadt és semmit sem csinál.

Több lehetőség nincs.

ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!