Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a gyújtáskapcsoló megadta...

Ha a gyújtáskapcsoló megadta magát, azt csak szakszervízben bírják megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Audi A3 2008: Gyújtáskapcsoló megadta magát, nem reagál semmit, a kulcs sem fordul el.


Néztem róla videót, hogy hogyan csinálják, hát elég bonyolult, hiszen a gyártó direkt úgy csinálta, hogy csak ők tudják könnyen megcsinálni.


Van itt olyan akinek volt már ilyen problémája? Hol/ki és hogyan csinálta meg? Tudtok esetleg kontaktot, céget akik ki is szallnak a helyszínre és a helyszínen megcsinálják?



ápr. 20. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

"hiszen a gyártó direkt úgy csinálta, hogy csak ők tudják könnyen megcsinálni."

Bárki könnyedén megcsinálja, aki ért hozzá. Neked amúgy zárhengert kell cserélni.

1.Van utángyártott, de akkor "kétkulcsos" lesz a kocsi. (legolcsóbb)

2.Kulcsos ember (aki csinál a gyári kulcshoz zárhengert) szintén utángyártott.

3.Márkaszervíz, aki rendel a kocsidhoz valót, legyártják neked mint a "kulcsos ember". De az gyári lesz. (legdrágább)

ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tippelős válasza:

Corsa C-men én csináltam a zárhenger cserét. Típusra megrendeltem az alkatreszekhu.

Burkolat le, index le és már hozzá is fértem felülről egy vékony csavarhúzóval a rugós beakasztóhoz. A lamellák átrakást nem vállaltam be, mert mi van ha azzal van a gond. Így két kulcsos lett. Az immobiliser miatt kicsit farigcsálnom kellett belül az újat, hogy beleférjen.

Szerintem a helyi autó- vagy villamossági szerelő is megoldja.

Ha komplikálltabb a kulcs kérdése (pl. nem bontható) akkor a neten kell keresni szakit:

[link]

ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:

"Corsa C-men én csináltam a zárhenger cserét."

Ehhez nem kellett elfordítani a kulcsot a zárban? Mert a kérdezőnek azzal is gondja van.

ápr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tippelős válasza:

krwkco igazad van!

Miután többször megjártam, hogy csak egy csomó próbálkozás után sikerült elfordítanom a kulcsot (WD-40 sem segített), többet nem vettem ki, mivel gondoltam, hogy nem fog meggyógyulni:-) Úgy jártam vele a cseréig. A riasztós távirányítóval nyitottam-zártam a központizáras ajtókat, a pótkulccsal a tanksapkát.

Tényleg szaki kell annak, akinek villámcsapásként jön a probléma...

ápr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan kulcsmásoló cégek akik foglalkoznak autókulcsokkal is, és nem csak másolás, hanem immo tanítás, zárak rendberakása, lamellázás stb... De a nagyobb nem márkaszervizekben is tudnak valamit csinálni vagy ajánlani valakit aki foglalkozik ilyennel. Nem feltétlen kell szakszervizbe menned ilyen probléma miatt mert baromi drága lesz.
ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!