Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsit sokat teker az autó...

Kicsit sokat teker az autó (kb. 2-6 mp., ez változó) mire elindul, mitől van ez?

Figyelt kérdés
Benzines autó. Főtengely jeladó új (gyári), akksi feltöltve.

ápr. 21. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Tippem az hogy az üzemanyag rendszer a szűrőtől a motorig levegősödött és ennyi idő kell mire eljut odáig hogy beinduljon.

De lehet a gyújtás késik valamiért, annak megint több oka lehet.

ápr. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Üzemanyag nyomása, keverék összetétele, gyujtás erőssége, időpontja, gyertyák elhasználtsága, a motor állapota kopottsága, hőmérséklet, páratartalom, tengerszint feletti magasság, indítómotor fordulata..... és még ezer apróság belejátszik.
ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű tesztelni, befújsz egy kis indítósprét a légszűrő helyére, ha így egyből indul, akkor üzemanyag probléma van 2-6 mpig.
ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!


Esetleg a Disa szelep ( levegő mennyiség érzékelő) nem tud ilyen hibát okozni? vagy ez esetben akkor az alapjárat is rossz lenne?

ápr. 21. 14:01
 5/5 A kérdező kommentje:

Bár ahogy nézem, a disa szelep valahol ott a légtömegmérő környékén van, vagyis pontosabban ahogy áramlik a levegő a csövön keresztül a légtömegmérőn át és annak a végén van a disa szelep, pont a motor oldalán, ugye?

Nem tudom, hogy ezzel most kiderítettem-e, hogy jó-e vagy sem, hogy a légtömegmérő csatiját ki-be húztam az alapjárat ugyanúgy jó volt.


Ezt a hidegindítós spray dolgot most perpill nem tudom kipróbálni, de ezt is ki fogom.

ápr. 21. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!