Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Manuális vagy automata váltós...

Manuális vagy automata váltós autót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Új autót vennénk hamarosan. Eddig csak manuális váltósat vezettem, nincs is vele bajom, de felmerült bennem, hogy automata váltósat vegyünk-e.

Akinek esetleg mindkettővel volt tapasztalata, vagy szerelés szempontjából tud pro és kontra érveket mondani, attól szívesen fogadnék tanácsot.



ápr. 24. 08:37
A kérdező szavazást indított:
Manuális váltó
Automata váltó
Mindegy, egyik sem jobb a másiknál
32 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Egyéni preferencia kérdése. Én a manuálisat szeretem, mert nem alszom el vezetés közben. Ugyanakkor varosi használatnál dugóban szívás is lehet. Ha elromlik a váltó majd egyszer, akkor sokkal olcsóbb a manuálisat javítani, de 150-200 ezer kmnél kell kuplungot cserélni. Ez is olyan mint sok más, van előnye, hátránya. Kényelmesebb az automata, ha a pénz nem számít.
ápr. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
33%
Az automatát drágább javítani ha b.szarik.
ápr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ, hogy hol, mire használod az autót. Ha naponta, sokat kell dugóban araszolni, akkor jobb az automata.
ápr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Én attól tenném függővé, hogy elsősorban városi autónak használnám, akár napi szinten, vagy inkább vidéki utakra, és max. hetente párszor. Előbbi esetén inkább automatát, utóbbi esetén a manuálist választanám.
ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%
Ma már nyugodtan vehetsz automatát, megbízhatóbbak és komfortosabbak mint a kézi váltók, már nem úgy van mint 20-30 éve. Persze ne valami fillefrancos CVT-t vegyél mert azzal lehetnek gondok.
ápr. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Egyiket sem "érdemes", az autó nem befektetés, hanem használati tárgy, közlekedési eszköz.

Arra se idegenektől várj tanácsot, hogy neked melyik váltóval lenne jobb, pláne márka, tipus, évjárat megjelölése nélkül.

Amikor ez a kérdés felmerül, sokan úgy fogalmaznak meg véleményt, higy soha nem vezettek automata váltós autót, csak hallottak róla valamit.

Az automata váltó egy kényelmi szolgáltatás, vannak, akik kedvelik, mások meg nem, de az automata váltó egy gyűjtő fogalom lett, a hidrodinamikustól a DSG-ig mindent "leautomatáznak", és az sem utolsó szempont, hogy új autóról, néhány evesről, vagy tizen-sok évesről szól-e a kérdés

ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%
Automatát. A manuális váltó múlt század.
ápr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki eltudja dönteni, hogy szeretne-e váltani vagy nem szeretne.
ápr. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Már régen ilyennel kellene járjunk.....


[link]

ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
61%

Automatát vennék.


Múltkor megígértem ha veszek autót automata lesz, erre vettem egy manuálisat hát nekem nem tetszik, de nem adom el mert jó viszont nem szeretem így meg ha lehet nemegyek sehova. :(

ápr. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!