Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon szeretnék jogosítványt,...

Csiziii35 kérdése:

Nagyon szeretnék jogosítványt, megpróbáltam manuális váltós autóra, de az nem jött össze, technikai rész nem ment. Esetleg érdemes lenne megpróbálnom automata váltósra lerakni, vagy inkább hagyjam? Ki mit tanácsol?

Figyelt kérdés
2019. júl. 19. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ miért nem jött össze.

Próbáld meg vagy menni fog vagy nem.

2019. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ne nevess ki, nagyon szuperül el tudtam mondani mit hogyan kell csinálni, gyakorlatban viszont nem ment. Konkrétan a sebességváltás nem ment, egy idő után pedig az oktató azt mondta, hogy ne erőltessük.
2019. júl. 19. 09:46
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Akkor viszont nem benned van a hiba, hanem az oktatódban, hogy így elvette az önbizalmadat. Nekem is nagyon nehezen ment, 30 óra helyett 54-et vezettem, mire vizsgára engedtek. Meg is buktam, 4 pótóra után újra vizsga, akkor mentem át. Keress egy türelmes oktatót és gyakorolj. Sok gyakorlással nem lehetetlen, hidd el. Persze meg lehet csinálni automata váltósra, de azzal nem vezethetsz manuálisat, pedig arra is bármikor szükség lehet. Én azt javasolnám, hogy ne add fel, vizsgázz le manuálisra, aztán vegyél egy automatát, ha a végére még mindig herótod lesz a manuális váltogatástól.
2019. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nálam 16 óra után mondta azt, hogy ne erőltessük. Bennem az maradt meg, hogy “béna” vagyok. De egy esélyt még szeretnék adni ennek az egésznek, megpróbálom még egyszer.
2019. júl. 19. 10:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom nem annál az oktatónál szeretnél próbálkozni akinél eddig is vezettél...... mert nem nála kellene!
2019. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, azóta már máshol élek, így kivitelezni is nehezebb lenne. Más oktatót keresek majd!
2019. júl. 19. 11:02
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

aki nem tud manuális váltós autót vezetni, az ne eröltesse szerintem


Mert ész nem kell hozzá, de ha annyi sincs ami kéne akkor inkább járj busszal

2019. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Automata váltós autóval nem kell menet közben kuplungot nyomogatni sebességet váltani, sőt attól sem kell félni, hogy lefullad a motor.

Figyelni, a látottakra jól reagálni viszont az automata váltóssal is kell.

Tehát, ha csak a váltás okoz problémát, azon segít az automata.

Meg lehet próbálni a manuálisat is egy másik oktatóval, vele talán az is megy, ha nem, marad az automata.

2019. júl. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a váltás és a kuplungolás okozott gondot, akkor lehet értelme az automatának.
2019. júl. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha teljesen biztos, hogy nem megy, akkor van értelme automatán gondolkodni. De még csak 16 órát voltál, tehát 8 alkalom. Az még semmi. Még simán belejöhetsz. Magyarországon az autók legnagyobb része még manuális váltós. Rengetegszer kerülhetsz még olyan helyzetbe az életben, hogy manuális váltós autót kell vezetned. Úgyhogy igenis erőltetni kéne, hogy legalább tudd hogyan kell, nem válik károdra aztán ha később nincs kedved váltogatni, akkor automata autód lesz. Egyébként egy türelmes oktató, aki biztat, nagyon sokat tud segíteni. Ha mindig csak azt hallgatod, hogy béna vagy, nem kéne erőltetni, attól nem fog jobban menni, csak elmegy a kedved az egésztől.
2019. júl. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!