Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B96-os jogosítvány megszerzése?

B96-os jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés
Két kérdésem is lenne a B96 kategóriával kapcsolatosan? Egyrészt most hogyan tudom megszerezni? milyen tanfolyam részek vannak? milyen vizsgák? A másik kérdésem - amit hallottam csak - hogy meglehet csinálni a sima be kategória során is, miért nem ajánlják fel az oktatók, hogy a normál B-vel egybekötve megszerezd?

#B kategória #96-os kód
ápr. 25. 17:16
1 2
 1/12 Mad Max2 ***** válasza:
0%
Mi aza B96 jogosítvány?
ápr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
minek kommentelsz ha nem tudod?
ápr. 25. 17:36
 3/12 Mad Max2 ***** válasza:
52%
Hogy megtudjam
ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elég katyvasz amit írnak erről, mert egyrészt ez csak egy kód a jogsiban, hogy személyautóval 3500-4250 kiló közötti pótkocsit húzhatsz. Viszont azt írják, hogy megszerzésének feltétele egy meglévő B kategóriás "nem kezdő "jogsi, ami 2 évet jelent a vizsgától számítva és ezidő alatt semmilyen utánfutót nem lehet vontatni. Ez alól kivétel, ha már van 2 éves pl nagymotor jogsid, ekkor nem vagy kezdő vezető.

Tanfolyamot ugyan elkezdheted 17 éves korod előtt, de én úgy értelmezem, hogy vizsgázni csak azután tudsz, hogy megszerezted a B-s jogsidat.

[link]

ápr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk kezdő jogsival nem vontathatsz futót (2 évig), ha jól emlékszem.
ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
tényleg érdekes, kresszt nem kell tanulni, de munkavédelem és szerekezti ismeretek vannak online, és vizsgázni is kell belőlük. Továbbá forgalmi vezetés sincs ahogy látom, csak a rutin pályán kell ügyeskedni.
ápr. 26. 13:39
 7/12 A kérdező kommentje:
de ahogyan máshol nézem, a fenti 3 kiegészítő vizsga letételével, elvileg a B kat megszerzése közben is le lehet tenni - 30 helyett 36 óra vezetéssel -, viszont gondolom a 2 éves szabály akkor is áll. Számomra ez azért bosszantó, mert megcsináltam volna 17 évesen és akkor nem lennék lekorlátozva 3,5 tonnára.
ápr. 26. 13:46
 8/12 A kérdező kommentje:
ha valaki még olvassa, akkor még annyi, hogy a 24/2005 gkm rendelet alapján szerkezeti ismeretekből és munkavédelemből is lehet felmentést kapni. Nos én régebben megcsináltam a c jogsit és ezekből a tárgyakból levizsgáztam, akkor most kaphatok felmentést? Mert akkor nekem ez a kód csak 4 óra vezetés és egy 15 perces vizsga.
ápr. 29. 03:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezekből csak az kaphat felmentést,akinek ilyen irányú végzettsége van, pl autoszerelő. Elsősegélynyújtásnál pont ez van, ha valakinek egészségügyi a végzettsége. Ennyi erővel kreszből is csak egyszer kellene vizsgázni mindenkinek, aztán onnantól a következő kategóriánál csak vezetni kellene, de ugye nincs így. 😆
ápr. 29. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nézd meg a rendeletet ott nem csak a vegzettseget irjak. Viszont nem fogalmaznak egyertelmuen.
ápr. 29. 05:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!