Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora kárt okozott hogy...

Mekkora kárt okozott hogy túlmelegedés miatt leállt a motor?

Figyelt kérdés

Egy 4t Bridgestone motoros régi léghűtéses fűnyíróról van szó. A sztori lényege hogy a tetején lévő burkolat nélkül volt működtetve viszont ez a burkolat irányítja a ventilátor által mozgatott levegőt a hűtőbordára...(csak utólag vettem észre de addigra már 10 perc fűnyírás után leállt magától. Utána összeraktam újra hogy az a terelő rajta legyen és akkor ment rendesen utána... Most akkor ettől lett valami baja vagy megúsztam? Bár abban sem vagyok biztos hogy azért állt meg mert mwgszorult mivel pont úgy állt le mintha az üzemanyag fogyott volna el. És utána töltenem is kellett bele.



Egyébként rossz volt neki a behúzó karja és a karburátor + olajcserére is szükség volt. Emiatt elvittem egy kifejezetten kerti gépek szervizelésével foglalkozó céghez ahol biztosítottak felőle hogy profin meg lesz csinálva bízzam csak rájuk.



Amikor viszont hazahoztam ugyan olyan szar volt mint amikor odavittem plusz az olaj is ugyan az volt benne mint előtte ráadásul full minimum szinten. A szivató gumit kicserélték az látszik de ugyan az a szakadt kötél van rajta és ugyan úgy szét van kopva az a műanyag persely ami a tetején van és forgatja a ventilátort emiatt fülsiketítően visít. Persze reklamálni már nem tudnék mert hozzá nyúltam de a kérdés az hogy a motor ezzel most kapott egy pofont vagy valszeg csak az üzemanyag fogyott ki pont jókor?


ápr. 28. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az Briggs&Stratton lesz, és inkább a benzin fogyott ki. 10 perc alatt szerintem nem sül meg benne semmi, pláne, ha utána hibátlanul működött.
ápr. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát amikor leállt akkor a bordáknél kicsit füstölt. De az újabb nekifutásra hibátlanul befejeztem vele a fűnyírást.
ápr. 28. 00:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól működik és nem fogja enni az olajat akkor semmi baja nem lett.
ápr. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha indul, működik, akkor nem sok baja lehetett. Ha azért állt volna le, mert besült, akkor nem tudtál volna tovább nyírni vele később sem
ápr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!