Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fekete M4-et szeretnék venni,...

Fekete M4-et szeretnék venni, mennyire számít a fekete szín esetleges túlmelegedésnél mondjuk a fehérrel szemben?

Figyelt kérdés
S58 érzékeny motor, nem tudom, hogy a szín számít-e valamit. Pár fok különbség lehet emiatt a motorháztető alatt?
febr. 10. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

??? 🤣 Biztos zavarni fogja az érzékeny motort a 70°C géptető, a vörösen izzó leömlő az nem bántja, meg a forró motortömb. 🤔

Nagyon fáradt lehetsz.

febr. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oké tehát szerinted ez nem számít, ennek örülök
febr. 11. 01:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha számítana, akkor

1. szerinted árulnák feketében?

2. szerinted venné bárki azt az autót, aminél számít, hogy milyen színű a fényezés?


Jézus ereje.

febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem tudják, senkinek nem jutott eszébe rajtam kívül. Ennyire túlhúzott autóknál ilyen nem számít. 900 köbcentis kis pcsköszörűknél nem számít.
febr. 11. 20:30
 5/12 A kérdező kommentje:
jav: "Ennyire túlhúzott autóknál ilyen számít."
febr. 11. 20:31
 6/12 anonim ***** válasza:
#4 "Senkinek nem jutott eszébe rajtam kívül." Hát figyelj, én is szoktam szidni a BMW-ket, de azért ott is mérnökök dolgoznak, azok meg nem hülyék, max. a menedzserek igénye nem hagyja, hogy alapos munkát végezzenek.
febr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát éppen ez az. Marketingeseknek fontos a fekete szín, mert badass, a mérnökök meg kénytelenek eltűrni
febr. 11. 22:04
 8/12 anonim ***** válasza:
De ha szerinted a feketére fényezett kasztni direktben túlmelegíti a motort, akkor te se menj mérnöknek...
febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem mondtam ilyet, kérdeztem, ezért tettem fel a kérdést
febr. 11. 22:27
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor kisegítelek egy kis hetedikes fizikával. A fekete szín azért fekete, mert kevesebb fényt ver vissza a látható tartományban, inkább elnyeli. (A piros pl. azért piros, mert a zöldet elnyeli. A fekete gyakorlatilag a szivárvány minden színét elnyeli.) Azért forró a fekete színű cucc a napon, mert ezt az elnyelt energiát tudja sugározni, illetve, főleg, ha fém van feketére festve, tudja vezetni infravörös tartományban (azt érezzük hőnek).

Na de. Ott van az autód, van benne hűtő. Attól, hogy a feketére festett fémváz a motor felé is sugároz hőt, minimum úgy van megtervezve a hűtő, hogy ez ne okozzon gondot. Ha nem így lenne, akkor fehér szín esetén is hajszál híján nem okoz gondot, az meg egy elég gány tervezés, ha bármikor tönkremehet. (Egyébként komoly motorkerékpárból van olyan, ami konkrétan nem bírja a városi közlekedést, nem arra van tervezve, bele van számolva a menetszél a hűtésbe.) Aztán ugye menet közben van menetszél. Meg ugye nem 50 éves autó, tehát van benne klíma, amit használsz, ezért azzal is hűtöd belülről a kasztnit. Pont annyira fogod túlmelegíteni a motort fekete autó esetén, mint fehér autó esetén, elenyésző a hatása.

febr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!