Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből gondolja azt a férfiak...

Miből gondolja azt a férfiak többsége, hogy jól vezet?

Figyelt kérdés

Annyi kimutatást lehet erről olvasni meg tapasztalataim szerint is a beszélgetések során, a férfiak kb. 80%-a meg van győződve, hogy ők aztán tudnak vezetni tényleg és még jobbak is mint a többi közlekedő az utakon.

Ezt miből szűrik le, vagy te épp miért gondolod így magadról?

Egyáltalán ki az aki ezt tényleg jogosan és semmi túlzás nélkül elmondhatja magáról?



ápr. 29. 12:18
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint valahol abban látom a "tudásom", hogy nem félnek mellettem az utasaim, de nem is panaszkodnak arra, hogy ne haladnék. Nem szoktak ledudálni viszont elég sokszor megköszönik a dolgokat, legyen szó lehúzódásról, előzés segítéséről vagy kiengedésről. Mindamellett nem vagyok a túlzott előzékenység híve sem, szóval csak ésszel.


Amúgy pont a nőknél látom, hogy nem tudnak konstruktívan, előzékenyen közlekedni. Ha kiengedem őket, akkor nem köszönik meg, fordított esetben nem engednek ki. Vagy sávváltásnál tapasztaltam, hogy nem engednek be, direkt rágyorsítanak. És nem arról van szó, hogy én vagyok a pofátlan aki be akarja túrni a kocsit, hanem azt látom, hogy van előtte hely, teszem az indexet, erre rágyorsít, hogy ne férjek be elé.

ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Egyébként nem a férfiak ellen irányult a kérdés, csak őket érdekli az esetek nagy többségében ez a téma. 10-ből 10 nő leszarja, hogy hogyan vezet vagy mit miért csinál. Örülnek, ha eljutnak A-ból B-be. Persze vannak kivételek, de elég ritka.

Inkább az olyan férfi vezetőkre gondoltam, akik nyomják mint a siket a német prémiumot aztán vagy kiadja a kanyar, vagy nem. Ha igen, akkor szerintük a tudásuknak köszönhetik, ha nem, akkor meg az a válasz, hogy a határon autózott és ha Lewis Hamilton is összetöri a kocsiját, akkor neki miért ne lenne megengedve...

ápr. 29. 18:51
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért hiszik a férfiak hogy jól kezelik az autót, mert ültek már női vezető mellett. 🤣
ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Igaz😂😂
ápr. 29. 19:00
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"10-ből 10 nő leszarja, hogy hogyan vezet vagy mit miért csinál. Örülnek, ha eljutnak A-ból B-be. Persze vannak kivételek, de elég ritka."


Kérdés az is, milyen kultúkörökben. Németeknél élek, itt sok nö úgy témázik az autókról mint a férfiak. Egyszer a buszon két mama korú nö ült mögöttem, és épp az oldtimert jellemézték ami ott elment.


Persze a ha zöldek közt vagy, akkor meg azt hallod, hogy az összes büzös dobot be kéne tiltani.

ápr. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

" női sofőrök között is találkoztam már olyannal, aki meg volt győződve róla, hogy ő a "jó sofőr"."


Van fent egy videó. ahol lekapcsolnak egy ilyet, aki 100-120-nál 1-1,5 méterre rámegy az elötte levöre, és nem is érti, hogy miért büntetik meg, mert hát "így vezet 20 éve és sosem volt balesete".

ápr. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Senior Séf ***** válasza:
46%
A férfi vezetésre, irányításra termett. Ha el kell kísérnie az asszonyt bevásárolni, az egész ceremóniából csak a bevásárlókocsi toligálása érdekli. Az autót is irányítani kell, ez tetszik neki. És az ember úgy van bedrótozva, hogy azt hiszi, amit szeret csinálni, azt jól is tudja csinálni.
máj. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

#17 Azért ennél kicsit bonyolultabbb a dolog, a még fiatal, de ígéretes tudományágként jelenlévő evolúciós pszichológia egészen jó magyarázatot ad arra, hogy statisztikailag miért vezetnek jobbban a férfiak (van köztük nyilván pocsék meg van a nők között is nyilván jó), ahogy azt is megmagyarázza, miért szeretik a férfiak a focimeccset nézni a tévében (amit én speciel nem szeretek, de van rá indok, hogy a többség miért szereti).


A bevásárlóskocsis dolog amúgy frappáns, mert amikor anyám elküld engem meg apámat bevásárolni, apám tényleg ragaszkodik ahhoz, hogy ő tolja a kosarat, miután én beleraktam a százast, és az autóig ő tolja, én csak a százasért visszaviszem. :D

máj. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Senior Séf ***** válasza:
100%
Egyébként 48éve vezetek, és ha véletlenül el lettem volna szállva magamtól, épp a minap koccantam először, de egy olyan szituban, ahol bőven elkerülhető lett volna.
máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!