Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből gondolja azt a férfiak...

Miből gondolja azt a férfiak többsége, hogy jól vezet?

Figyelt kérdés

Annyi kimutatást lehet erről olvasni meg tapasztalataim szerint is a beszélgetések során, a férfiak kb. 80%-a meg van győződve, hogy ők aztán tudnak vezetni tényleg és még jobbak is mint a többi közlekedő az utakon.

Ezt miből szűrik le, vagy te épp miért gondolod így magadról?

Egyáltalán ki az aki ezt tényleg jogosan és semmi túlzás nélkül elmondhatja magáról?



ápr. 29. 12:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Magyarok vagyunk, 9 millió szakember virológus mérnök stb országa.
ápr. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Kinek mi a jó ugye. Legtöbbnek ha még nem okozott halálos balesetet, az már jónak számít neki. Szerintem meg az a jó sofőr, aki defenzíven vezet, több balesetet is elkerült a szabályok betartása mellett és miatt és nem okoz veszélyhelyzetet.
ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%
Onnan gondolom, mert nyitott szemmel vezetek, látom, mennyi hülye van az utakon, és aktívan én védem ki az általuk okozott potenciális veszélyhelyzetet, miközben valószínűleg még arról sincs fogalmuk, hogy hülyeséget csináltak éppen.
ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

Hát... nem tudom, hogy jól vezetek-e, de statisztikailag:

94-óta vezetek, valahol félúton vagyok 500 ezer és millió közt. Az eslö 10 évben volt egy parkolós erösebb koccanásom amit én okoztam, meg 2-szer voltam füves árokban tükörjégen.

A második 10 évemben egyszer csúsztam bele picit a lámpánál a keresztbeálló majd saufékezö törökbe, ott 2/3-ad részben engem hoztak ki hibásnak, jogosan.

Egyszer pedig érintettem egy autót, aki megállt 10 centire mögöttem, én meg tolatva akartam helyet csinálni a szembejövönek.


Ezen kívül csak olyanoknak voltam részese 2-3 alkalommal, amit más okozott nekem.


A legutóbbi tolatós óta (az is vagy 9 éve volt) nem képzelem magam olyan jó vezetönek, viszont annyira szar sem lehet közel 700-800 ezer km alatt.

ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én 2011 óta vezetek folyamatosan (falu, város, pálya), de túlnyomó részt város. Eddig két kisebb koccanásom volt. Mind kettőt én okoztam mert kialvatlanul indultam el. Ezekből tanultam. Motoroztam közben évekig 125-sel jogsi nélkül.(Már mint ehhez a kategóriához nem volt). Sose volt se balesetem se borulásom. Kocsival pedig általában évi 10ezret megyek. Döntse el mindenki....
ápr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Mert a legtöbb pasi benzinvérű és már kiskortól kezdve érdekli őket az egész téma. Sok olyat ismerek akik már jogsi előtt motorozott vagy vezetett mellék utakon, mert a fater oda adta nekik. A nők megcsinálják a jogsit, hogy tudjanak menni, de pasik szeretnek is menni.(Persze ez most nagy általánosítás).
ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én kamionos vagyok több évtizede és még sose mondtam hogy nagyon jól vezetek.

De még csak koccanásom se volt.

ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Sokan azzal indokolják, hogy őket érdeklik az autók, vagy vezetnek x éve, vagy már jogsi előtt is tudtak vezetni, de szerintem ettől önmagában nem lesznek jobbak. Közutakon ugye a szabályokat betartva kell vezetni, azzal pedig tapasztaltabb ugyan lesz az ember, de vészhelyzetekben lehet, hogy az nem lesz elég. Most nem arra gondolok, hogy előznek szemben és le kell lassítani meg húzódni, hanem ha megcsúszik mondjuk. Azt ha nem gyakorolja sokat jegen-havon valaki, vagy nem jár versenypályákra, akkor azt a tapasztalatot nem fogja tudni előhúzni, ha kell. Még akkor sem biztos a mentés, de van hogy sikerül.

Nekem legalábbis ez a véleményem, hogy önmagában a levezetett kilométer mint tényező nem egyenlő a profizmussal.

Szerintem egy versenyzőről lehet azt gondolni 99%-ban hogy jó sofőr.

ápr. 29. 16:21
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Eleve vicces, hogy a "gonosz férfiakra" van kihegyezve a kérdés, miközben női sofőrök között is találkoztam már olyannal, aki meg volt győződve róla, hogy ő a "jó sofőr".


Én alapvetően defenzív, előrelátó vagyok amire látatlanban pont egy nőtől kaptam meg, hogy én nagypapás totojázó vagyok, aki csak akadály az úton, ő pedig mindig a lehető legnagyobb sebességgel "dinamikusan" halad, kihasználva a lehetőségeket. Értsd megy mint a barom amíg össze nem találkozik valakivel.

ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy személy szerint azt látom, hogy a férfiak nagy része relatív normálisan vezet. Engem (férfi vagyok) elég sokszor beengednek, előzékenyek, van dinamikája a közlekedésnek. A többség figyel magára és a másikra. Mindamellett emberek vagyunk és hibázunk.


Nyilván ott van a látványos kisebbség aki számára a vezetési tudás abban merül ki, hogy "meri nyomni neki" aztán az első, teljesen előrelátható szituációban csődöt mond és balesetet okoz, vagy megöl valakit.


Ha már megcsúszás: számomra mindig röhejes, amikor van 1-2 felvétel a "vezetni tudókról" akik majdnem balesetet okoznak, meg eldobják a kocsit. Aztán jön valami okos aki megmondja, hogy "szépen megfogta". Holott látszik az egész műveleten, hogy a puszta véletlen és az autó biztonsági rendszereinek együttese miatt van még életben az illető és marhára nem a saját tudása miatt.

ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!