Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki jelentett már fel...

Valaki jelentett már fel autószerelőt?

Figyelt kérdés
Problémám van egy autóval, a szerelő csak távoli időpontot adott. A netről felhívtam egy helyszíni szerelőt, elmondtam, hogy valószínűleg mi a probléma. Telefonban mondta, hogy a felmérés 30 ezer, mondtam, hogy ok. Kijött a pasi, elkezdte hidegindítózni, mondtam, hogy a vezérműlánc a probléma nagy eséllyel. Lezárta motorháztetőt és mondta, hogy ennyi, nem tud mit csinálni. A pénzt az elején elkérte én barom odaadtam, mert azt gondoltam, hogy biztos sokan lezavarják. Felhívtam a főnököt és üzenetet hagytam, hogy lehúzás szaga van az egésznek, kérem a pénzt vissza, mivel felmérni se mértem fel a hibát, csak azt állapította meg, hogy nem üzemanyag probléma. A telefonbeszélgetés visszajátszotta, amiben közli, hogy mennyi a felmérés, amire igent mondtam. Az első beszélgetést letagadta, amben említettem, hogy mi lehet a probléma. A netem helyszíni javítást hirdetnek, a vélemények között generátor cseréktől minden can, amit helyszínen megoldotta. Telefonban nem közölték, hogy nincs műhely, számlát nem kaptam.

ápr. 30. 20:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Számla nélkül semmi bizonyítékod hogy tied a pénz, nem tudsz jogilag semmit csinálni sajnos. Feljelentheted, de nem ér semmit. Tanulópénznek jó volt. Szerelőkkel nagyon kell vigyázni, mert 90%-uk lehúzós itthon.
ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Azért az "autószerelő" szó ebben a szövegben elég erős és sértő. 😆

Téged kókány k@@@@gök palira vettek, tehetsz feljelentést különböző hatóságoknál, de a 30.000Ft-tól szerintem érzékeny búcsút vehetsz.

ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
83%
Egyet megvertem, de bőven volt rá okom.
ápr. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Rögtön kértem a számlát, majd küldik volt a válasz, üzenet van. A pénz már nem is érdekel, de fel szeretném jelenteni. Cég nevet, sőt a szerelő nevét sem találom a neten. A telefonszám egy Nyíregyházi nőé.A férjem beszélt vele, mert engemár k. anyázott és rám rakta a telefont. Neki azt mondta, hogy holnap visszahozza a pénzt, de én nem hiszek benne.
ápr. 30. 21:08
 5/25 anonim ***** válasza:
47%
Tulajdonképpen mi a probléma, amiért fel szeretnéd jelenteni?
ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

Anno kb 10 éve jártam így.

Az autó péntek délután bemondta az unalmast, nekem meg nagyon kellett volna. Gondoltam van egy éjjel-nappali szervíz a közelben, vigyük oda. Odatelefonáltam, mondom mi van. Mondja hogy menjek, ránéz. Odaviszem, felnyitja a motorháztetőt, ráindít, 2 percet nem foglalkozott vele. Mondja, hogy mi lehet a hiba. Majd közli, hogy ő ennek 3 hét mùlva tud nekiállni. És kb x horror összeg lesz.

Mondtam h kösz, akkor inkább megyek a bejáratot szerelőhöz.

Ja, akkor 15 ezer lesz, hogy ránézett... hát anyád...

A bejáratot szerelő egy héten belül, az eredetileg említett összeg ötödéért megcsinálta.

ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A problémám az, hogy úgy lett meg beszélve, hogy feltárja a problémát és megszereli. Ehelyett, nem csinált semmit, csak elmondta, hogy nem az üzemanyag a probléma. Eltettem 30 ezret a semmiért, nem kiszállásra, hanem hibakeresésre fizettem, ami nem történt meg. Au átadom pénzről kértem számlát, amit nem adtak, hanem késöbb a telefonba közölte, hogy elküldi postán, ilyen nincs. Az eset utánegnéztem, semmi információ a vállalkozóról. Se egy név, amivel hirdet, nem található vállalkozás ként, a telefonszám pedig egy vidéki nö nevén van. Szerintem ebből élnek. Nem szerelnek, csak kimennek helyszínen 30 ezerért, nincs műhelyek sem, mint kiderült. Az autót sem tudták volna el szállítani, mondtam a típusát a telefonba.
ápr. 30. 22:19
 8/25 A kérdező kommentje:

7.

Az a gond, hogy a hibát nem kerestem, csak hidegindítózta a kérésem ellenére, mivel tudtuk, hogy nem üzemanyag probléma. Nincs műhelye, a helyszínen kérdezte, hogy mit gondolok, most neki áll szétszedni. Mégis mire fizettem akkor, esélye nem volt, hogy valamit javítson, mivel a hibát sem tárta fel. A hírdetésben, mint írtam szétszedett autókról fénykép, anyag be az érzéssel és generátorok stb, javításáról írt. Már a telefonban jeleztem, mire gyanakszom, közölhető volna, hogy nem áll módjukban ilyen munkát elvállalni. Ha azt mondja, tudja mi a hiba, megjavítja, de nekem az ár és az időpont nem jó, akkor buktam a pénzt. De itt nem teljesült a hibakeresés sem.

ápr. 30. 22:25
 9/25 anonim ***** válasza:

Teljesen fölösleges feljelenteni. Egyből lesz számla, ha arról van szó. Az hogy telefonban mit beszélsz meg vele, teljesen mindegy, te a kiszállást fizetted ki. Igénybe vetted a szolgáltatását. Aminek a minősége már más kérdés, de odahívtad, igénybe vetted.

Az hogy nincs bejegyzett műhelyük, vagy te nem találtál, egy harmadik dolog. Mobil szerviz révén valószínűleg kijátszották azokat a jogi kiskapukat, amikkel a tevékenységük nem műhelyhez kötött.

Az meg hogy te említed hogy szerinted mi a probléma, megint egy másik dolog, mondhatni teljesen irreleváns. Ha tudod mi a baja, minek hívod fel? Ha feltételezzük hogy tényleg vezérműlánc hibája van az autónak, még is mit vártál tőle, hogy ott helyben csinál neked egy lánccserét?


Egyrészt a mobil autójavító szolgáltatásokat korlátokkal kell kezelni, szerintemt eljesen szürreális az, hogy te felhívod, kimegy, veézrműlánc hiba és helyben megcsinálja. Ezek a szolgáltatások nem erre valók.

Másrészt, mondhatni hogy le lettél húzva, de onnantól kezdve hogy egy számla előkerül (ha szükség lesz rá elő fog), nincs semmi bizonyítási alapod arra, hogy csalás vagy átverés áldozata lettél.


Nyilván a pillanatnyi indulat közvetlen az eset után azt diktálná, hogy jelentsd fel, még az anyját meg a keresztfiát is az ilyennek, de semmi értelme, saját magad stresszeled az egésszel. Előbb leszel az egész sztoriban, ha az autó megjavítására koncentrálsz, normális szerelővel, mint hogy ezt a suttyót jelentgesd. Végén még te fogsz fizetni, mert nem tudsz bizonyítani semmit.

ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Egyébként a #9-ben te magad is leírtad, vagy is amit leírtál abból következtetek hogy látod, hogy szürreális az egész.

Ehhez kapcsolódva, az hogy te így jártál ebben a szituban, önmagában nem garancia arra a feltételezésedre, hogy a tag aki kiment abból él, hogy felnyitja a motorháztetőket 15 ezerért, majd ugyan ennyiért le is csukja. Persze lehet hogy így van, de lehet hogy nem.

ápr. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!