Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári gumi használható még...

Nyári gumi használható még így, vagy cseréljem le?

Figyelt kérdés
Hankook Kinergy Eco2 nyári gumi van az autómon, 5 éves abroncsok. A barázda mélység még megfelelő, 40 ezer km-t futottak a gumik nagyjából. Viszont a barázda alján a gumi tele van apró hajszálvékony mikrorepedéssel a barázda teljes hosszában. Kifordított kerékkel már nagyon jól látszik..Ez mire utal? 5 évesen már öregedne az abroncs? Érdemes lecserélni ezt már jövőre?

máj. 1. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az még jó attól, ha a drótszövet nem sérült akkor lehet használni.
máj. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha téged érdekel a biztonság, akkor csere. Ha nem, akkor nem. Ilyen egyszerű.


Kár ebbe a témába jobban belemenni, mert hiába ír valaki szakszerű választ erre, utána megjelennek a fotelszakértők és megmondják a tutit, hogy márpedig az nem úgy van, aztán a kérdezők meg zavarodnak össze. Sajnos ezt a kört már ezerszer lefutottuk itt is, meg máshol is, úgy én csak annyit mondok, hogy válassz a biztonság és a pénz között. A biztonság a cserét diktálja, a pénz a megtartást.

máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, 5 évesen már nem új egy gumi. Főleg ha ez alatt az időjárás is érte bőven. Nálam a Michelin, Continental, Bridgestone, Goodyear gumik is repedeznek 5-6-7 éves korukra, pedig garázsban áll az autó.

Én amikor észreveszem, úgy vagyok vele, hogy akkor még felmegy, aztán következő szezonra jön az új.

máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem, az én gumijaim és szétrepedeznek pár évesen is. Lehet hogy már ezt is gyengítik, hogy minél előbb vegyél újat? 10 évet ki kéne bírnia probléma nélkül... Én használom 10 évet dehogy veszek pár évente újat.
máj. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szolovjov ***** válasza:
32%
Nekem a 8 éves Matador gumik nem repedezettek. Ezek szerint ez jobb minőségű. Barázda mélység is bőven jó még.
máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Barázda mélység itt is bőven jó még, de rengeteg apró repedés van a barázdában. Valószínűleg öregszik a gumi
máj. 1. 16:46
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Tudnád hányan járnék 10-15 éves gumikkal...
máj. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!