Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kihagy egy henger?

Kihagy egy henger?

Figyelt kérdés

Egy 1.8 literes turbós motorról van szó, motorkódja: AEB.


A gondok az indításnál kezdődnek: teker, sokszor nem indul be, amikor “beindul”, akkor is 4 hengerből 3 megy, az alapjárat ingadozik, leginkább 500-800 között, de gyakran esik lejjebb. Amikor lejjebb esik, fokozatosan teszi és le is áll. Gázadásra azonnal lefullad. Fokozatos gázadással felpörög, akkor úgy tűnik, minden henger megy, ontja a fehér füstöt. Ha visszaveszem a gázt, lefullad, ha tartom egy fordulaton, lefullad.


Találgatásokkal és szerelőkkel nem vagyok előrébb, valami konkrét kellene.



máj. 13. 11:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Találgatásokkal és szerelőkkel nem vagyok előrébb"


Nem értem mit szeretnél. Nem vagyunk ott, nem tudjuk diagnosztizálni, csak tippelgetni tudunk. Távgyógyítás, meg home office autószerelés szerinted létezik?


Szerelővel miért ne lennél előrébb? KIZÁRÓLAG azzal leszel előrébb.

máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
:D Erre konkrétat senki sem fog mondani, még találgatni sem lehet. :D Tényleg bármi lehet, látni kell, diagnosztika, típusismeret.
máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Legalább egy tucat szerelőnél jártam már (Audira szakosodott szerelőnél is), és senki sem tudott mondani semmit. Emelett majdnem félmillió forint lett erre az egy hibára költve és egyikkel sem lettem előrébb.


Találgatni én is tudok, gyújtásprobléma, üzemanyag-ellátás probléma, elektromos hiba, alapjárati motor stb. Fél éve csak tréleren jár. Szeretnék pontot tenni a végére.


És ne ragadjunk már le annál az egy mondatnál ami pont nem is a probléma megoldását segítené előre 🙏

máj. 13. 12:38
 4/16 anonim ***** válasza:

Tudni kéne mi az ami kizárható, mit néztek meg rajta, mi lett cserélve benne, mi az ami gyári mi az ami utángyártott alkatrész.


Minden sértés nélkül, mit vársz? Felsoroljuk ugyan azokat amiket te, meg még 5-10 lehetőséget? Milyen infót vársz és hogyan oldanád meg a birtokában a problémát?


Egyébként típusspedifikus facebook csoportokban is segíthetnek, lehet valaki rá is nézne neked aki a közelben tartózkodik.

máj. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Diagnosztika volt, semmilyen hibakódot nem tárol, a motor ott van részben szétszedve, látom hogy mi történik de a hiba nincs meg. Az, hogy olyan alkatrészeket cserélgetek, amik amúgy nem a hibát okozzák, sem a lelki világomnak, sem a pénztárcámnak nem tesznek jót. 😃


Akkor, mit tudnék mondani, amivel előrébb lehetne haladni akár csak egy kis lépéssel is a megoldáshoz?

máj. 13. 12:50
 6/16 A kérdező kommentje:
4, nem tudom, reméltem hogy valaki, aki hasonló problémával szenvedett, és talált megoldást tud mondani valami konkrétat.
máj. 13. 12:51
 7/16 anonim ***** válasza:

Pl. azt leírhatnád, hogy mi lett benne kicserélve. Mi az amit megnéztek, kizártak akik nézték.


A diagnosztika nem hibakódolvasás gyanánt kell ilyenkor, hanem élőadat figyeléshez. Mikor ingadozik az alapjárat, minden értéket szépen lehet látni a motorvezérlőben, amiből lehet következtetni.

máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#6 Mások megoldása egyáltalán nem biztos hogy neked is jó lesz, mert mint írták, lehet ezernyi ok.


Nem tudsz mondani semmit, amivel mi innen távolról meg tudjuk mondani. Helyben kell diagnosztizálni. A hibakódolvasás önmagában nem diagnosztika.

máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
És akkor valamennyire járó motor mellett milyen adatokat lehet kiszedni az autóból ami tudna értékes infóval szolgálni?
máj. 13. 12:58
 10/16 anonim ***** válasza:
Légtömegáram, turbónyomás, gyújtás, lambda értékek, folytószelep állás, főtengely és vezérműtengely jeladó, generátor fesz, üzemanyag nyomás, hűtőfolyadék és töltőlevegő hőmérséklet, kopogás szenzor, stb. Mint írtam, bármivel lehet gond. Ahhoz kell a diagnosztika, hogy szűkítsék vagy megtalálják azt, amivel gond van.
máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!