Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosítvány megszerzésének...

Jogosítvány megszerzésének meghosszabbítása a Covid (veszélyhelyzet) miatt?

Figyelt kérdés

Pontosabban a kérdésem így szól, történettel kiegészítve:

2022. augusztus 9-én sikeres KRESZ-vizsgát tettem. Ezt követően 2022. szeptembertől november elejéig vezettem az akkori oktatómnál, aki sajnos annyira elvette a kedvemet a vezetéstől — arrogáns stílusa, türelmetlen modora miatt —, hogy egészen 2023. december 1-ig nem vezettem, és ezen a napon kerültem át egy másik oktatóhoz. Azóta szépen haladok, lassan neki is futnék az első forgalmi vizsgának.


Tisztában vagyok vele, hogy sikeres KRESZ-vizsgát követően 2 éven belül szükséges sikeres forgalmi vizsgát tenni; viszont rákérdeztem, kíváncsiságból, hogy mi lesz, ha kifutok az időből, és erre azt válaszolta, hogy ne aggódjak, mert szerinte rám vonatkozik a +180 napos hosszabbítás — a veszélyhelyzet miatt —, így egészen 2025 februárjáig járhatnék hozzá vezetni, amit természetesen nem tervezek, pláne nem ilyen sokáig…


Ti mit gondoltok? Szerintetek igaza van? A válaszokat köszönöm! :)



máj. 14. 03:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ. Úgy tudom a 180 napos hosszabbítás feltétele nem kizárólag az elméleti vizsga időpontja, hanem a tanfolyam elvégzésének ideje is kitétel. De azt nem tudom hogy pontosan hogy szól, ennek jobban utána kell járnod. A lényeg az, hogy önmagában a 2022. aug. 9-ei vizsga kevés.
máj. 14. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A covid miatti kényszer leállás 2020-ban volt, akkor valóban meghosszabbítozták 180 nappal a határidőt, de ha 2022-ben kezdted el a tanfolyamot, már nem volt felfüggesztve az oktatás, nincs mit beleszámolni a határidőbe.

A közel 3 hónap nem kevés idő, de a plusz 180 nappal ne kalkulálj, az még az előtti történés volt, hogy a tanfolyamot elkezdted.

máj. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Csütörtökön van ügyfélfogadás az autósiskolánál, megkérdezem ott is, hátha tudnak segíteni. Sajnos ezúttal a Google nem volt a barátom, néha előfordul az ilyesmi... :D

máj. 14. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!